Wiadomości z Bytomia

Bytom: Uwaga kierowcy! Rusza kolejny etap remontu wiaduktu tramwajowego nad ul. Wrocławską

  • Dodano: 2023-05-10 07:00, aktualizacja: 2023-05-09 16:43

W środę 10 maja w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej oraz Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej zmieniona zostanie organizacja ruchu w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu tramwajowego. Prace na wiadukcie realizowane są w ramach przebudowy linii tramwajowej z centrum Bytomia do zajezdni w Stroszku.

Wykonawca inwestycji tym razem będzie prowadził prace na przyczółku wiaduktu od strony pływalni krytej, w związku z tym wprowadzone zostaną zawężenia pasów na ul. Wrocławskiej i Powstańców Warszawskich.

Jakie zmiany czekają kierowców w związku z remontem?

Remont wiaduktu w kolejnym etapie będzie się wiązał z koniecznością zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej, oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej:

  • na ul. Wrocławskiej prawym pasem jezdni /od strony budynków mieszkalnych/ będzie można poruszać się tylko do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Powstańców Warszawskich i dalej w prawą stronę w kierunku ul. Strzelców Bytomskich;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony środkowy prawy pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Wrocławską. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Wrocławskiej będą mogli korzystać ze środkowego lewego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i dalej w stronę Karbia i Miechowic oraz ul. Kolejowej.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - informuje UM Bytom.

wiadukt tramwajowy bytom

fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również