Wiadomości z Bytomia

Bytom: Uwaga kierowcy! Rusza kolejny etap remontu wiaduktu tramwajowego nad ul. Wrocławską

  • Dodano: 2023-05-10 07:00, aktualizacja: 2023-05-09 16:43

W środę 10 maja w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej oraz Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej zmieniona zostanie organizacja ruchu w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu tramwajowego. Prace na wiadukcie realizowane są w ramach przebudowy linii tramwajowej z centrum Bytomia do zajezdni w Stroszku.

Wykonawca inwestycji tym razem będzie prowadził prace na przyczółku wiaduktu od strony pływalni krytej, w związku z tym wprowadzone zostaną zawężenia pasów na ul. Wrocławskiej i Powstańców Warszawskich.

Jakie zmiany czekają kierowców w związku z remontem?

Remont wiaduktu w kolejnym etapie będzie się wiązał z koniecznością zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej, oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej:

  • na ul. Wrocławskiej prawym pasem jezdni /od strony budynków mieszkalnych/ będzie można poruszać się tylko do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Powstańców Warszawskich i dalej w prawą stronę w kierunku ul. Strzelców Bytomskich;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony środkowy prawy pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Wrocławską. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Wrocławskiej będą mogli korzystać ze środkowego lewego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i dalej w stronę Karbia i Miechowic oraz ul. Kolejowej.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - informuje UM Bytom.

wiadukt tramwajowy bytom

fot. UM Bytom

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również