Wiadomości z Bytomia

Bytom: Uczniowie szkół podstawowych w turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

  • Dodano: 2023-04-20 11:00

Pod czujnym okiem bytomskich policjantów uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały.

Pod czujnym okiem policjantów z bytomskiej drogówki uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały. Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym. Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością.

Turniej „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

Uczestnicy zawodów zmierzyli się najpierw w konkurencji teoretycznej, gdzie wypełniali test z zakresu wiedzy przepisów o ruchu drogowym, później w konkurencji praktycznej. Zawodnicy musieli pokonać na rowerze tor sprawnościowy. Poziom zmagań był bardzo wysoki, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wszystkich uczestników.

Ostatecznie jednak wyłoniono najlepszych, którzy awansowali do następnego etapu konkursu na szczeblu okręgowym. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci bytomskiej drogówki. Na zakończenie nagrody zwycięzcom wręczali mundurowi oraz dyrekcja szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, wierząc, że umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie turnieju wpłyną na poprawę bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego - mówią bytomscy policjanci.

turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również