Wiadomości z Bytomia

Bytom: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

  • Dodano: 2023-09-05 11:00

Ponad 15,5 tysiąca uczniów, z czego aż prawie 10 tysięcy w szkołach podstawowych zasiadło wczoraj (4 września) w szkolnych ławkach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka.

W miejskich obchodach rozpoczęcia roku szkolnego udział wzięli: senatorka Halina Bieda, posłowie Barbara Dziuk i Wojciech Szarama, a także władze Bytomia, na czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski.

Nowy rok - nowe wyzwania

- Życzę wam wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale też niezapomnianym czasem, który będziecie miło wspominać - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas inauguracji roku szkolnego.

Ciepłe słowa skierował do szkolnej społeczności Przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski . - Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom życzę niegasnącej energii do pracy, cierpliwości i satysfakcji każdego dnia.

Przypomnijmy, że na pierwszy dzień nowego roku szkolnego czekali zwłaszcza najmłodsi, którzy szkolny dzwonek usłyszeli po raz pierwszy. Do uczniowskich szeregów dołączyło dziś około 1200 pierwszoklasistów. I tak łącznie w szkołach podstawowych uczyć się będzie prawie 10 tysięcy uczniów, w liceach ogólnokształcących - 2 307, w technikach - 2382, a w szkołach branżowych - 940 uczniów.

Uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszył pokaz artystyczny bytomskich uczniów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również