Wiadomości z Bytomia

Bytom: Była karetka – jest mobilny salon groomerski! [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-20 11:00

Profesjonalna pielęgnacja psa bez wychodzenia z domu? W Bytomiu działa mobilny salon groomerski. Założyła go Sylwia Szymura, która swój biznes na kółkach ulokowała w... ambulansie.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak karetka pogotowia. I choć nie ma już koguta, zostały jeszcze charakterystyczne odblaskowe naklejki. W środku nie ma jednak noszy i sprzętu do ratowania życia, lecz stół do pielęgnacji czworonogów, prysznic, suszarka i inne akcesoria niezbędne w psim salonie fryzjerskim. 

Pasja i miłość do zwierząt

Historia pani Sylwii i jej mobilnego salonu, to przykład, że jak zaczynać wszystko od nowato tylko w zgodzie ze sobą i w stronę realizacji marzeń. Kiedy wraz ze swoim adoptowanym z Ukrainy psem przeprowadziła się do Bytomia, została psią mamą drugiego psa – sznaucera olbrzyma.

– Miałam okazję towarzyszyć mu przy pielęgnacji w salonie groomerskim i wtedy zobaczyłaklm jak wygląda ta praca. Miałam przeczucie, że chcę to robić, a ponieważ jestem odważna, postanowiłam rzucić dotychczasową pracę, która mnie nie satysfakcjonowała i zająć się czymś, co da mi radość i możliwość rozwoju – opowiada pani Sylwia.

Rozwój i chęci do nauki

Sylwia Szymura kuła żelazo, póki gorące. Ukończyła kurs groomerski, który przygotował ją do nowego zawodu.

– To nie jest tak, że ukończysz jeden kurs i już jesteś groomerem. To jest ciągłe zdobywanie doświadczenia i moim zdaniem dobry groomer to ten, który się ciągle szkoli, który zdobywa wiedzę  i ulepsza swoje umiejętności. Trzeba mieć też predyspozycje przede wszystkim fizyczne i psychiczne. Od początku wiedziałam, że miłość do zwierzaków nie wystarczy do tego, żeby być groomerem – mówi Sylwia Szymura.

Mobilny psi fryzjer dla zabieganych właścicieli

Jak zaznacza Sylwia Szymura, z tygodnia na tydzień zleceń jest coraz więcej. 

– Ludzie są bardzo zabiegani, a wizyta u groomera wiąże się z całą logistyką. Korzystając z moich usług, klienci mogą zaoszczędzić trochę czasu i cieszę się, że coraz chętniej korzystają z takiej możliwości – mówi pani Sylwia.

Z usług HAUto - Mobilny Groomer mogą skorzystać właściciele psów ważących do 40 kg. Pielęgnacja jest zazwyczaj wykonywana samodzielnie przez panią Sylwię bądź w towarzystwie właściciela – jeśli jest taka potrzeba.

Czysty, pachnący  gotowy do adopcji

Sylwii Szymurze nie są też obojętni czworonożni mieszkańcy schronisk, bo swoje usługi w ramach wolontariatu świadczy nieodpłatnie także na rzecz bezdomnych psów.

– „Odpicowany” piesek to większa szansa na nowy dom, dlatego wśród moich klientów, są też podopieczni chorzowskiego schroniska, a może wkrótce także i bytomskiego, z którym chciałabym nawiązać współpracę – mówi Sylwia Szymura.

Więcej o groomerskim pogotowiu na kółkach można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554533453939.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również