Wiadomości z Bytomia

Bytom: 38-latek zatrzymany z 2,5 promila w organizmie. Wcześniej cofnięto mu prawo jazdy

  • Dodano: 2023-03-14 06:45, aktualizacja: 2023-03-21 10:49

Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. W niedzielę 12 marca drogówka zatrzymała 38-latka, który miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Piłeś, nie jedź!

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Bytomscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic.

Mimo to zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. W niedzielę 12 marca na ulicy Łokietka policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi.

Kierujący nim 38-latek miał prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie oraz decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania. Amator jazdy na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również