Wiadomości z Bytomia

BO Bytom: Plac zabaw przy ul. Grota-Roweckiego już dostępny dla dzieci

  • Dodano: 2022-11-14 06:00, aktualizacja: 2022-11-13 17:22

Kolorowa, bezpieczna i atrakcyjna - taka jest oddana do użytku nowa przestrzeń rekreacyjna przy ul. gen. Grota-Roweckiego 21-25 w Szombierkach, gdzie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego powstał wielofunkcyjny plac zabaw.

Przypomnijmy, że podczas głosowania za realizacją projektu opowiedziało się 3918 mieszkańców. Wnioskodawcy podkreślali wówczas, że nowy plac zabaw w tej części miasta jest potrzebny, ponieważ ze względu na budowę nowych parkingów, maleje powierzchnia terenów, na których dzieci mogłyby kreatywnie i bezpieczne spędzać czas.

 Wpływ na to, jak będzie wyglądał nowy plac zabaw, mieli także sami mieszkańcy, którzy brali aktywny udział w konsultacjach społecznych, co  ostatecznie pozwoliło wybrać koncepcję zarówno placu zabaw, jak i plenerowej siłowni.

I tak na nową przestrzeń do zabawy składają m.in. się huśtawki, karuzela i zjeżdżalnia, a w części rekreacyjnej - siłownia plenerowa. Nie zabrakło też małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci.

Zmiany w projekcie

Projekt podzielono na dwie części: projektową zrealizowaną już w 2021 roku oraz wykonawczą. Wszystkie złożone oferty przekraczały zaplanowany na tę inwestycję budżet, dlatego konieczne było przesunięcie dodatkowych środków, za czym już w kwietniu br. głosowała Rada Miejska w Bytomiu.

Przesunięcia w terminie zakończenia tej inwestycji wynikały nie tylko z problemów z wyłonieniem wykonawcy, ale też w dalszym etapie z błędów projektowych i wykonawczych. Ostatecznie zaistniała konieczność niwelacji terenu przy siłowni oraz wykonania schodów od strony ul. Godulskiej.

Do końca roku monitoring i oświetlenie

Ponieważ na etapie konsultacji społecznych mieszkańcy zgłaszali potrzebę montażu oświetlenia oraz ogrodzenia nowego obiektu, konieczne było wprowadzenie zmian do projektu.

Powstał nowy projekt i trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy oświetlenia i monitoringu - mówi Adam Czuryszkiewicz z Działu Komunalnego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Koszt inwestycji to ponad 206 tys. złotych.

plac zabaw bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również