Wiadomości z Bytomia

„Bezpieczny Senior” w Bytomiu. Policjanci spotkali się z najstarszymi mieszkańcami miasta

  • Dodano: 2022-11-29 11:30

Policjantki z komendy uczestniczyły w spotkaniu z seniorami w ramach programu "Bezpieczny Senior". Spotkanie odbyło się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Bytomiu przy ulicy Dworcowej.

Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Promowano również aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

„Bezpieczny Senior” - spotkanie w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów

Policjantki z bytomskiej komendy w zeszły czwartek przeprowadziły spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie zorganizowano w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Bytomiu przy ulicy Dworcowej. Jego celem było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa osób starszych.

Przedstawiono sytuacje, w jakich osoby te najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Omówiono metody, jakimi najczęściej posługują się oszuści, działając na tak zwanego policjanta czy pracownika banku. Przypomniano, że policjanci nigdy nie żądają od ludzi wypłacania i przekazywania pieniędzy i przestrzegano przed zbytnią ufnością wobec obcych oraz przed wpuszczaniem nieznanych osób do domu.

W czasie prelekcji policjantki poruszyły również temat bezpieczeństwa na drodze i zachęcały seniorów do noszenia odblasków na ubraniu lub na torebkach. Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Chętnie opowiadali o sytuacjach, które przytrafiły im się w życiu i z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez policjantki.

Na zakończenie mundurowe promowały i omówiły zasady działania aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wręczając każdemu z uczestników ulotki dotyczące aplikacji i odblaski.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat metod i sposobów działania oszustów, a także jak skutecznie nie dać się oszukać, zapraszamy na dwa kolejne spotkania przygotowane przez policjantów w ramach kampanii „Bezpieczny Senior”, które odbędą się jeszcze w listopadzie w Bytomiu.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.00 na Stroszku w domu parafialnym parafii świętego Józefa przy ulicy Strzelców Bytomskich 187.

Kolejne ze spotkań planowane jest 30 listopada o godzinie 9.00 w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Dworcowej 7.

bezpieczny senior bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również