Wiadomości z Bytomia

Areszty i policyjny dozór za pobicie. Napastnicy mają od 17 do 28 lat

  • Dodano: 2020-06-26 07:15, aktualizacja: 2020-06-26 07:24

Sąd tymczasowo aresztował 4 mieszkańców Bytomia, którzy pobili dwóch mężczyzn. Jeden ze sprawców został objęty policyjnym dozorem. Napastnicy mają od 17 do 28 lat, grozi im do 8 lat więzienia.

W czwartek 11 czerwca bytomscy stróże prawa zostali powiadomieni o pobiciu dwóch młodych mężczyzn na ulicy Karpackiej. Śledczy ustalili, że 22-latek siedział w samochodzie, gdy podeszło do niego pięciu mężczyzn i zaczęło go szarpać i bić pięściami. Po chwili napastnicy odeszli. Upatrzyli sobie jednak kolejną ofiarę, tym razem 15-latka, który był na szkolnym boisku. Chłopak został uderzony w twarz i przewrócony na ziemię. Po wszystkim agresorzy uciekli.

Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Pierwszy ze sprawców wpadł już po kilku dniach. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Bytomia. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanie kolejnych sprawców było tylko kwestią czasu. Już następnego dnia śledczy z komisariatu IV zatrzymali 20-latka i 17 latka. Dalsze działania kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie następnych dwóch napastników w wieku 28 i 17 lat. Wszyscy to mieszkańcy Bytomia. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Decyzją sądu 4 napastników w wieku od 17 do 28 lat zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast 17-latek trafił pod policyjny dozór. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również