Wiadomości z Bytomia

Akcja "Narodowe Czytanie" w Bytomiu

  • Dodano: 2018-09-07 07:45, aktualizacja: 2018-09-06 11:12

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego to lektura, która wybrana została podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłącza się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, która zaprasza do Galerii Rotunda na wspólne czytanie dzieła jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została zainaugurowana w 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł naszych pisarzy i poetów. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest szczególna gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest doskonałą formą uczczenia tej podniosłej i ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

Warto dodać, że wśród osób czytających Przedwiośnie będą między innymi: Damian Bartyla, prezydent Bytomia, zastępcy Prezydenta Miasta - Aneta Latacz i Bożena Mientus, profesor Piotr Obrączka, bytomscy harcerze, nauczyciele oraz osoby związane z bytomską kulturą.

Zapraszamy do wspólnego czytania powieści Stefana Żeromskiego w najbliższy poniedziałek, 10 września o 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publiczne przy pl. Jana III Sobieskiego /Galeria Rotunda/. Zachęcamy również do przynoszenia ze sobą własnego egzemplarza „Przedwiośnia”, żeby otrzymać pieczątkę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również