Wiadomości z Bytomia

Akcja "Narodowe Czytanie" w Bytomiu

  • Dodano: 2018-09-07 07:45, aktualizacja: 2018-09-06 11:12

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego to lektura, która wybrana została podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłącza się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, która zaprasza do Galerii Rotunda na wspólne czytanie dzieła jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została zainaugurowana w 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł naszych pisarzy i poetów. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest szczególna gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest doskonałą formą uczczenia tej podniosłej i ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

Warto dodać, że wśród osób czytających Przedwiośnie będą między innymi: Damian Bartyla, prezydent Bytomia, zastępcy Prezydenta Miasta - Aneta Latacz i Bożena Mientus, profesor Piotr Obrączka, bytomscy harcerze, nauczyciele oraz osoby związane z bytomską kulturą.

Zapraszamy do wspólnego czytania powieści Stefana Żeromskiego w najbliższy poniedziałek, 10 września o 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publiczne przy pl. Jana III Sobieskiego /Galeria Rotunda/. Zachęcamy również do przynoszenia ze sobą własnego egzemplarza „Przedwiośnia”, żeby otrzymać pieczątkę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.