Wiadomości z Bytomia

Akcja Lato w mieście poleca się na wakacje

  • Dodano: 2023-06-20 12:00, aktualizacja: 2023-06-20 13:38

Plenerowe koncerty, spektakle, pokazy filmowe, moc warsztatów twórczych, artystycznych i sportowych. Znany jest już harmonogram wydarzeń akcji Lato w mieście organizowanej przez bytomskie instytucje kulturalne, szkoły i stowarzyszenia z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w mieście.

Wakacje z Becekiem

Jak co roku bogaty program przygotował Becek. Nie zabraknie uwielbianego przez małych widzów cyklu Parkobajtle. Pierwszy spektakl już 7 lipca o 14.00 przy Stawie Północnym w Parku Miejskim.

Nie zabraknie również cyklu koncertów dla publiczności stęsknionej muzyki pod gołym niebem. Dlatego już od 9 lipca co niedzielę, o godz. 17.00 w scenerii Stawu Północnego w Parku Miejskim im. Kachla Becek będzie zapraszał na muzyczną ucztę. Wystąpią m.in. TONatyle Band, Olga Schmidt, Marcin Gros „Grosu”, Trzecia Faza, Bartas Szymoniak czy kwintet Power of brass.

Na okres wakacji powraca też plenerowe BCKino. Już od 7 lipca do 25 sierpnia w piątki w różnych częściach miasta będzie można uczestniczyć w seansach pod chmurką, m.in. na Rynku, przed budynkiem BCK-u, przy Hali na Skarpie, Pałacu w Miechowicach czy OSP w Suchej Górze. Bilety w cenie 5 zł.

Już po raz kolejny odbędą się uwielbiane przez starszych i młodszych zajęcia w ramach Becekobusa. Jak co roku zawita do dzieci z różnych części miasta, by porwać najmłodszych do wspólnego tworzenia, zabawy, udziału w warsztatach naukowych i ekologicznych w ramach letniego odjazdu warsztatowego. Becekobus pojawi się w naszym mieście 7 sierpnia i będzie kursował do 25 sierpnia. Na zajęcia w Becekobusie obowiązują zapisy. Więcej informacji na becek.pl.

Lato pod platanem

W wakacyjnym rozkładzie jazdy znalazły się też urozmaicone wydarzenia organizowane w Pałacu w Miechowicach, które ruszają już od 1 lipca. Wśród atrakcji są m.in. warsztaty origami, wspólne szydełkowanie czy warsztaty architektoniczne dla uczestników w wieku od 10 do 13 lat. Nie zabraknie też zajęć dla maluchów (3-5 lat) w ramach cyklu Czytadełko.

Dla młodych odkrywców Pałac przygotował Tydzień pod platanem - wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, podczas których wezmą udział w wyprawach historyczno-przyrodniczych po najbliższej okolicy oraz tematycznych zajęciach warsztatowych. Więcej informacji na palacwmiechowicach.pl.

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje Letnią Akademię Bajek, czyli warsztaty o charakterze artystyczno-literackim wzbogacone prezentacjami multimedialnymi.

Podczas zajęć dzieci poznają bohaterów dobranocek, które oglądali ich rodzice i dziadkowie m. in. Rumcajsa, Reksia, Filemona, Bonifacego, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, Profesora Gąbki, Krecika i wielu innych bohaterów kultowych kreskówek. Zajęcia startują 4 lipca. Więcej informacji na www.biblioteka.bytom.pl.

Nie tylko dla tancerzy

W sierpniu Teatr Rozbark zaprasza na warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne, które zakończą się pokazem zaplanowanym na 25 sierpnia o 14.00. Więcej informacjo o zapisach na teatrrozbark.pl. Z kolei Opera Śląska organizuje studio baletowe dla dzieci i dorosłych, a także zwiedzanie teatru.

Ciekawą ofertę przygotowały bytomskie domy kultury. Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, zaprasza m.in. na warsztaty ceramiczne, plastyczne i do pracowni modelarskiej. Więcej informacji na mdk2.bytom.pl. Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 zaprasza na półkolonie, podczas których nikt nie będzie się nudzić. Więcej informacji na mdk.bytom.pl.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Na tych, który wolą wakacje spędzić w ruchu czekają m.in. wodny plac zabaw, Torkacik, Orlik, rolkowisko, pływalnia odkryta przy ul. Wrocławskiej, ścianka wspinaczkowa. Bogatą ofertę przygotowały bytomskie kluby sportowe. StasiakDojo zaprasza na „Wakacyjne karate dla wszystkich”. Zajęcia z karate tradycyjnego organizuje także MUKS Bytom, a na przygodę z taekwon-do zaprasza Bytomski Sportowy Klub SonSo.

Bytomskie Towarzystwo Szermiercze oferuje treningi szermierki dla dzieci i dorosłych. Na półkolonie zapraszają także KS Górnik Bytom oraz Klub Sportowy Skarpa Bytom.

Spacerem po Bytomiu

Miłośników odkrywania historii Bytomia z pewnością ucieszą Spacery po mieście organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Miasta Gwarków. Wśród propozycji znalazły się spacery śladem dziedzictwa burmistrza Georga Bruninga, śladem bytomskiego wymiaru sprawiedliwości czy spacer fotograficzny po bytomskich podwórkach. Pierwszy spacer już 8 lipca. Obowiązują zapisy.

Podróż koleją wąskotorową

Wśród letnich propozycji spędzenia wolnego czasu znalazły się też przejażdżki pociągami turystycznymi Górnośląskich Kolei Wąskotorowych na trasie Bytom - Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie. Wakacyjny rozkład jazdy można znaleźć na sgkw.eu.

Muzeum pod chmurką

Po raz kolejny Muzeum Górnośląskie w Bytomiu organizuje dla najmłodszych Muzeum pod chmurką, czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie. Na każdy tydzień wakacji pracownicy Muzeum Górnośląskiego przygotowali inny temat, który będzie realizowany dwukrotnie: w każdą środę oraz każdą sobotę w samo południe.

W czasie tych letnich spotkań uczestnicy będą zgłębiać różne dziedziny wiedzy - od przyrodniczej przez archeologiczną aż po sztukę. Więcej informacji na muzeum.bytom.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również