Wiadomości z Bytomia

72-latek zasłabł za kierownicą. Na pomoc ruszyli mundurowi!

  • Dodano: 2024-07-11 10:30

Bytomscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wraz ze strażakami oraz ratownikami, pomogli mężczyźnie, który zasłabł. Stojące na środkowym pasie autostrady A4 w Rudzie Śląskiej bmw zauważyli, gdy wracali z wyjazdu służbowego. Aby udzielić mężczyźnie pomocy, musieli wybić szybę w jego aucie. Sprawna akcja służb ratunkowych sprawiła, że mężczyzna szybko trafił pod opiekę lekarzy do szpitala.

Potrzeba było szybkiej reakcji

Policjanci z bytomskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wracali wczoraj z wyjazdu służbowego. Gdy przed 18.00 w Rudzie Śląskiej wjechali na autostradę A4, zauważyli stojący na środkowym pasie ruchu samochód.

Policjanci zatrzymali się za bmw i podjęli próbę nawiązania kontaktu z kierującym, jednak bezskutecznie. Z uwagi na zagrożenie życia, podjęli decyzję o wybiciu szyby w aucie. Wewnątrz znajdował się starszy, nieprzytomny mężczyzna. Gdy mundurowi sprawdzili, że jego funkcje życiowe są niewyczuwalne, natychmiast wyciągnęli go z samochodu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Stróże prawa posiadali odpowiednie przeszkolenie w  tym zakresie, posiadając tytuł kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W międzyczasie przekazali informację oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej i za jego pośrednictwem wezwali pomoc.

Pomogli strażacy pożarni

Po kilku minutach na miejsce dotarł zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, dołączając do pomocy mężczyźnie z wykorzystaniem defibrylatora oraz zabezpieczając miejsce zdarzenia. Po chwili na autostradę przyjechał kolejny zastęp PSP, a następnie karetka ratownictwa medycznego, przejmując dalsze czynności ratunkowe. Po kolejnych kilku minutach na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR oraz patrol Policji. 

Po około 30 minutach od rozpoczęcia resuscytacji, nieprzytomny 72-latek odzyskał krążenie. Będący na miejscu lekarz LPR podjął decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Pomagajmy sobie nawzajem

Ostatnie upały nie wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Szczególnie u osób starszych, schorowanych i dzieci. Zwracajmy uwagę i reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Tym razem policjanci natrafili na zdarzenie, nim zostały powiadomione służby. Nie zawsze jednak tak jest. Dlatego też reagujmy, powiadamiajmy i sami pomagajmy, gdy jest taka potrzeba. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy sami, czy nasi najbliżsi, będą potrzebowali podobnej pomocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również