Wiadomości z Bytomia

70-lecie Przedszkola Miejskiego nr 5 w Bytomiu

  • Dodano: 2016-06-07 07:45, aktualizacja: 2016-06-06 13:57
Jubileuszowy tort, gry, zabawy i konkursy, a także pokazy tańca i baletu. Tak świętowano 3 czerwca jubileusz 70-lecia Przedszkola Miejskiego nr 5 przy al. Legionów 6 w Bytomiu.
 
 
Siedemdziesięciolecie to wspaniały jubileusz. Przez te lata została tutaj stworzona wspaniała placówka, do której dzieci z chęcią przychodzą, a dorośli wracają wspomnieniami do dzieciństwa. Gratuluję gronu pedagogicznemu oraz życzę, aby codzienna praca z dziećmi stanowiła dla Was powód do zadowolenia i satysfakcji – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas uroczystości.
 
 
Podczas obchodów każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zaprezentowali się między innymi piłkarze Polonii Bytom, były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, występy artystyczne, a także swojska kuchnia, gdzie można było spróbować domowego bigosu, ciasta oraz chleba ze smalcem. Imprezę zakończyły wspólne tańce z wodzirejem.
 
 
Przedszkole Miejskie nr 5 swoją działalność rozpoczęło w 1946 roku. Mieściło się wówczas przy ul. Roosevelta, zaś w 1964 roku – do dziś placówka ma swoją siedzibę przy al. Legionów. Przedszkole wielokrotnie modernizowano, a także unowocześniano. Na skutek zmian utworzono w placówce cztery oddziały przedszkolne, a bywały także okresy gdzie w przedszkolu funkcjonowało  również pięć lub sześć oddziałów przedszkolnych. Dzieci aktywnie biorą udział w licznych występach artystycznych, akcjach charytatywnych, a także zabawach i uroczystościach. Każde wydarzenie, w którym biorą udział przedszkolaki jest odnotowywane w kronikach przedszkolnych, które są prawdziwym źródłem wiedzy i wspomnień dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.