Wiadomości z Bytomia

48-latek z Bytomia okradał starsze osoby. Policjanci poszukują osób pokrzywdzonych

  • Dodano: 2022-03-23 07:00, aktualizacja: 2022-03-22 18:07

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem wręczenia wygranej nagrody w postaci sztućców, okradał starsze osoby.

Okradał pod pretekstem wręczenia wygranej

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. 48-latek, pod pretekstem wręczenia wygranych sztućców, wchodził do mieszkania starszych osób, informując, że aby otrzymać nagrodę, należy pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony na 300-400 złotych. Kiedy starsze osoby na chwilę "spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych. Mieszkaniec Bytomia działał na terenie nie tylko na Śląsku, ale też w całej Polsce.

Działał nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce!

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jeżeli ktoś z Państwa został okradziony w podobny sposób, prosimy zgłaszać się do katowickiej komendy pod numer telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również