Wiadomości z Bytomia

43 lata w służbie Straży Miejskiej

  • Dodano: 2023-07-28 10:45

Starszy inspektor Marek Wąsowicz  - najdłużej pracujący strażnik miejski w Bytomiu po 43 latach służby przechodzi na zasłużoną emeryturę. Z funkcjonariuszem spotkał się w czwartek, 27 lipca, prezydent Mariusz Wołosz.  

Marek Wąsowicz rozpoczął pracę jeszcze zanim na mocy uchwały Rady Miejskiej powołana została Straż Miejska w Bytomiu. Od 1991 roku był zatrudniony w Wydziale Miejskiej Służby Porządkowej, a od 2006 roku - w Straży Miejskiej.

Marek Wąsowicz po 43 latach w Straży Miejskiej przeszedł na emeryturę

Od samego początku więc współtworzył bytomską formację, pełniąc służbę wobec miasta i mieszkańców, a także służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i kompetencjami w szkoleniu młodszej kadry.

Jedną z ostatnich interwencji, w jakich brał udział wieloletni funkcjonariusz, była pomoc zamieszkującej w pojedynkę starszej pani, o którą martwiła się rodzina za granicą. Szybkie działanie i determinacja strażników sprawiły, że udało im się wejść do mieszkania, gdzie znaleźli leżącą na podłodze 69-letnią kobietę. Wezwane przez strażników służby medyczne udzieliły jej niezbędnej pomocy.

Funkcjonariusze pełniący służbę z Markiem Wąsowiczem podkreślają jego aktywność i zaangażowanie w służbę, znajomość wciąż zmieniających się przepisów prawa i profesjonalizm. Prywatnie Marek Wąsowicz jest pasjonatem historii i wielu dziedzin sztuki. Na zasłużonej emeryturze z pewnością nie będzie się nudzić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również