Wiadomości z Bytomia

36-latek kradł damską biżuterię w komunikacji miejskiej

  • Dodano: 2024-05-24 14:30

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu wraz z policjantami Komisariatu Pierwszego Policji w Bytomiu błyskawicznie zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który dokonywał kradzieży biżuterii na szkodę kobiet w środkach transportu komunikacji miejskiej. Zatrzymany mężczyzna okazał się recydywistą.

Zrywał złote łańcuszki

W dniu 21 maja bieżącego roku, na terenie miasta Bytomia, 36-letni mężczyzna dopuścił się 2 kradzieży szczególnie zuchwałych polegających na zaborze w celu przywłaszczenia złotej biżuterii. Wszystkie kradzieże miały miejsce w środkach transportu komunikacji miejskiej na terenie Bytomia. Jadące w autobusach poszkodowanie kobiety zgłosiły się na policję. Złodziej zrywał z szyi kobiet złote łańcuszki, po czym wysiadał z autobusu. Dzień później,22 maja złodziej podjął ponowną próbę kradzieży, tym razem w sposób nieudolny. Biżuteria zerwana z szyi kolejnej kobiety w trakcie ucieczki wypadła mu z rąk.

Bytomscy policjanci szybko dokonali wszelkich ustaleń, dotarli do miejsca zamieszkania sprawcy i zatrzymali złodzieja.
Stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna w przeszłości dopuścił się podobnych czynów. Jak się okazało, jest osobą poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd, celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Sprawcy kradzieży zuchwałej może grozić kara do 8 lat, a w warunkach recydywy jeszcze wyższa, ale o tym zadecyduje Sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również