Wiadomości z Bytomia

26 - latka odpowie za znieważenie policjantów

  • Dodano: 2021-12-27 07:15, aktualizacja: 2021-12-27 07:25

26-letnia mieszkanka Bytomia odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w centrum handlowym przy ulicy Plac Kościuszki. Policjanci na pasażu zauważyli młodą kobietę, która nie stosowała się do wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, nie miała założonej maseczki. Mundurowi podjęli wobec 26-latki interwencję, podczas której bytomianka, używając słów wulgarnych, znieważyła wykonujących czynności służbowe stróżów prawa. Kobieta została zatrzymana, usłyszała już zarzut i czeka ją teraz sprawa w sądzie. Za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obostrzenia

W trosce o bezpieczeństwo policjanci każdego dnia sprawdzają, czy w centrach handlowych przestrzegane są wprowadzone obostrzenia. Apeluje się do mieszkańców o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego. W dalszym ciągu obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos maseczką w przestrzeniach zamkniętych (na przykład w jednostce Policji, na klatce schodowej, w autobusie, w banku, w kinie i w teatrze, u lekarza, w kościele, w szkole, w sądzie, w instytucji kultury, czy w placówce pocztowej). Oprócz obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką w obiekcie handlowym lub usługowym o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów kwadratowych, w sklepie, na stacji paliw płynnych, na straganie lub targowisku należy również używać jednorazowych rękawiczek lub stosować środki do dezynfekcji rąk. Częste mycie lub dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki w przestrzeniach zamkniętych, szczególnie w dużych skupiskach ludzi, może uchronić nas przed zakażeniem wirusem Covid-19.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Komediant powiatowy

    Czemu kłamiecie na tym swoim nędznym portaliku? Nie ma żadnego obowiązku noszenia tych waszych szmat na twarzy. Rozporządzenie jest nielegalne, a mundurowe klauny wypisują nie legalne mandaty, które sądy uwalają. Pajace bez honoru, zamiast zająć się przestępcami to szlajają się po galeriach i tresują ludzi. Może zmienicie nazwę na galerianki? Choć galerianki to więcej honoru i godności mają...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również