Wiadomości z Bytomia

26 - latka odpowie za znieważenie policjantów

  • Dodano: 2021-12-27 07:15, aktualizacja: 2021-12-27 07:25

26-letnia mieszkanka Bytomia odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w centrum handlowym przy ulicy Plac Kościuszki. Policjanci na pasażu zauważyli młodą kobietę, która nie stosowała się do wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, nie miała założonej maseczki. Mundurowi podjęli wobec 26-latki interwencję, podczas której bytomianka, używając słów wulgarnych, znieważyła wykonujących czynności służbowe stróżów prawa. Kobieta została zatrzymana, usłyszała już zarzut i czeka ją teraz sprawa w sądzie. Za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obostrzenia

W trosce o bezpieczeństwo policjanci każdego dnia sprawdzają, czy w centrach handlowych przestrzegane są wprowadzone obostrzenia. Apeluje się do mieszkańców o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego. W dalszym ciągu obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos maseczką w przestrzeniach zamkniętych (na przykład w jednostce Policji, na klatce schodowej, w autobusie, w banku, w kinie i w teatrze, u lekarza, w kościele, w szkole, w sądzie, w instytucji kultury, czy w placówce pocztowej). Oprócz obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką w obiekcie handlowym lub usługowym o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów kwadratowych, w sklepie, na stacji paliw płynnych, na straganie lub targowisku należy również używać jednorazowych rękawiczek lub stosować środki do dezynfekcji rąk. Częste mycie lub dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki w przestrzeniach zamkniętych, szczególnie w dużych skupiskach ludzi, może uchronić nas przed zakażeniem wirusem Covid-19.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Komediant powiatowy

    Czemu kłamiecie na tym swoim nędznym portaliku? Nie ma żadnego obowiązku noszenia tych waszych szmat na twarzy. Rozporządzenie jest nielegalne, a mundurowe klauny wypisują nie legalne mandaty, które sądy uwalają. Pajace bez honoru, zamiast zająć się przestępcami to szlajają się po galeriach i tresują ludzi. Może zmienicie nazwę na galerianki? Choć galerianki to więcej honoru i godności mają...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.