Wiadomości z Bytomia

15-latek potrącony na pasach

  • Dodano: 2018-10-25 08:00, aktualizacja: 2018-10-25 08:32

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności przedwczorajszego wypadku z udziałem pieszego 15-latka.

Mieszkańca Bytomia na pasach potrącił samochód osobowy kierowany przez 55-latka. Pokrzywdzony z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Wczoraj wieczorem około godziny 19.30 przy ulicy Wrocławskiej doszło do wypadku drogowego. 55-latek kierujący polonezem potrącił pieszego. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 15-latek przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący autem mieszkaniec Katowic był trzeźwy. Na skutek wypadku mieszkaniec Bytomia z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Teraz okoliczności i przyczyny wypadku badają bytomscy śledczy.

Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również