Wiadomości z Bytomia

14. PKO Bytomski Półmaraton. Zapisz się i sprawdź swoją kondycję

  • Dodano: 2023-05-22 13:30

Trwają zapisy do jednej z największych imprez biegowych w południowej Polsce, czyli PKO Bytomskiego Półmaratonu, który co roku cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród bytomian. Na liście uczestników już jest prawie 200 uczestników a do imprezy pozostało jeszcze prawie 4 miesiące. Podobnie jak w poprzednich edycjach będzie można spróbować swoich sił zarówno na dystansie półmaratonu - 21 km, ale również 10,5 km oraz 5 km.

- Bytomski półmaraton to wydarzenie, które odbywa się w naszym mieście już od kilkunastu lat. Impreza na stałe weszła w kalendarz wydarzeń sportowych w Bytomiu, ale również w województwie śląskim a rosnąca liczba uczestników tylko potwierdza, że warto ją organizować - mówi Michał Napierała, pomysłodawca i organizator jednego z największych biegów w południowej Polsce.

Gratka dla zawodowych biegaczy oraz amatorów

Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy - amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Nie inaczej jest podczas bytomskich edycji półmaratonu, w których na starcie pojawiało się nawet 1500 biegaczy z Polski i zagranicy, udowadniając tym samym, że imprezy biegowe w naszym mieście, ale również w Polsce cieszą się ogromną popularnością.

14. PKO Bytomski Półmaraton zaplanowano 16 września o godz. 11:00. Biegacze podczas kolejnej edycji Półmaratonu Bytomskiego będą mogli spróbować swoich sił zarówno na dystansie półmaratonu - 21 km, ale również 10,5 km oraz 5 km. Start i meta podobnie jak w poprzednich edycjach będzie na terenie parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 25.

Oznaczone trasy, asfaltowa nawierzchnia, punkty kontrolne

Trasa zarówno dla biegaczy na 21 km, 10,5 km i 5 km będzie prowadzona po nawierzchni asfaltowej z atestem. Trasa będzie oznaczona będzie co 1 km, na której będą się również znajdować dwa lub trzy punkty do odżywiania i odświeżania. Na trasie będą także punkty kontrolne a wszystkich zawodników będzie obowiązywał limit czasowy pokonania trasy, wynoszący 3 godziny.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 14. Bytomskiego Półmaratonu są przyjmowane elektronicznie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej biegu - www.bytomskipolmaraton.pl do 10 września 2023 roku. Zobacz również stronę Zmierzymyczas.pl - 14. Bytomski Półmaraton

Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Warto dodać, że dla najlepszych zawodników i zawodnicze.k na dystansie 21 km i 10,5 km przygotowano nagrody finansowe, zaś na dystansie 5 km i nornic walking na dystansie 10,5 km puchary.

Wszystkie szczegóły dotyczące trasy, zapisów, regulaminu biegu, nagród oraz imprez towarzyszących znajdują się na stronie 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu

Organizatorami wydarzenia są:  Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

pko bytomski półmaraton
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również