Wiadomości z Bytomia

14. PKO Bytomski Półmaraton. Zapisz się i sprawdź swoją kondycję

  • Dodano: 2023-05-22 13:30

Trwają zapisy do jednej z największych imprez biegowych w południowej Polsce, czyli PKO Bytomskiego Półmaratonu, który co roku cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród bytomian. Na liście uczestników już jest prawie 200 uczestników a do imprezy pozostało jeszcze prawie 4 miesiące. Podobnie jak w poprzednich edycjach będzie można spróbować swoich sił zarówno na dystansie półmaratonu - 21 km, ale również 10,5 km oraz 5 km.

- Bytomski półmaraton to wydarzenie, które odbywa się w naszym mieście już od kilkunastu lat. Impreza na stałe weszła w kalendarz wydarzeń sportowych w Bytomiu, ale również w województwie śląskim a rosnąca liczba uczestników tylko potwierdza, że warto ją organizować - mówi Michał Napierała, pomysłodawca i organizator jednego z największych biegów w południowej Polsce.

Gratka dla zawodowych biegaczy oraz amatorów

Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy - amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Nie inaczej jest podczas bytomskich edycji półmaratonu, w których na starcie pojawiało się nawet 1500 biegaczy z Polski i zagranicy, udowadniając tym samym, że imprezy biegowe w naszym mieście, ale również w Polsce cieszą się ogromną popularnością.

14. PKO Bytomski Półmaraton zaplanowano 16 września o godz. 11:00. Biegacze podczas kolejnej edycji Półmaratonu Bytomskiego będą mogli spróbować swoich sił zarówno na dystansie półmaratonu - 21 km, ale również 10,5 km oraz 5 km. Start i meta podobnie jak w poprzednich edycjach będzie na terenie parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 25.

Oznaczone trasy, asfaltowa nawierzchnia, punkty kontrolne

Trasa zarówno dla biegaczy na 21 km, 10,5 km i 5 km będzie prowadzona po nawierzchni asfaltowej z atestem. Trasa będzie oznaczona będzie co 1 km, na której będą się również znajdować dwa lub trzy punkty do odżywiania i odświeżania. Na trasie będą także punkty kontrolne a wszystkich zawodników będzie obowiązywał limit czasowy pokonania trasy, wynoszący 3 godziny.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 14. Bytomskiego Półmaratonu są przyjmowane elektronicznie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej biegu - www.bytomskipolmaraton.pl do 10 września 2023 roku. Zobacz również stronę Zmierzymyczas.pl - 14. Bytomski Półmaraton

Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Warto dodać, że dla najlepszych zawodników i zawodnicze.k na dystansie 21 km i 10,5 km przygotowano nagrody finansowe, zaś na dystansie 5 km i nornic walking na dystansie 10,5 km puchary.

Wszystkie szczegóły dotyczące trasy, zapisów, regulaminu biegu, nagród oraz imprez towarzyszących znajdują się na stronie 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu

Organizatorami wydarzenia są:  Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

pko bytomski półmaraton

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również