Katastrofa budowlana przy ulicy Żeromskiego
Dnia 21.07 o godzinie 8:00 doszło do częściowego zawalenia się budynku przy ul. Żeromskiego.
Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z bytomskiej komendy oraz strażacy, a gruzowisko przeszukane zostało przez grupy ratownicze z psami. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego kamienica zostanie wyburzona.
Kilka minut po godzinie 8:00 na ulicy Żeromskiego doszło do katastrofy budowlanej. Zawaleniu uległa ściana kamienicy od strony podwórza. Budynek był nieużywanym pustostanem, jednak od strony ulicy mieściła się siedziba firmy medycznej, z której ewakuowano trzech członków personelu. Okolice kamienicy zostały zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz strażacy. Dwie grupy ratownictwa poszukiwawczego z psami sprawdziły gruzowisko. Nie natrafiono na żaden ślad wskazujący na to, aby w chwili zawalenia się budynku przebywały w nim jakiekolwiek osoby. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zdecydował, że kamienica nie nadaje się do dalszego użytkowania i zostanie wyburzona.





![[AKTUALIZACJA] Kierowca potrącił starsze małżeństwo i uciekł z miejsca zdarzenia. Trafił w ręce policjantów](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/police-4261182_1280-6.jpg)













Dodaj komentarz