Srebrny medal bytomskich hokeistów na Mistrzostwach Polski Juniorów

Czas czytania: 1 min.

Drużyna BS Polonia Bytom przegrała w finale Mistrzostw Polski Juniorów z Naprzodem Janów Katowice 3:7 i zajęła drugie miejsce, a tym samym została wicemistrzem Polski. Mistrzostwa rozgrywane były w Toruniu, a bytomianie już po raz czwarty z rzędu zagrali w wielkim finale Centralnej Ligi Juniorów.

 

Bytomianie Wicemistrzami Polski w Hokeju Juniorów

W pierwszej tercji nasi hokeiści prowadzili już 3:1, jednak zespół z Katowic odrobił straty i tercja zakończyła się remisem 3:3. W drugiej części spotkania zdecydowaną przewagę mieli hokeiści Naprzodu Janów, którzy zdobyli trzy bramki i wyszli na prowadzenie 6:3. W ostatniej tercji katowiczanie dołożyli jeszcze jedną bramkę, ustalając wynik meczu na 7:3.

Warto dodać, że nasi hokeiści otrzymali również indywidualne wyróżnienia: Najlepszym bramkarzem został Tobiasz Jaworski, zaś najlepszym napastnikiem Nikita Laptinov.

Przypomnijmy, że w sobotę 24 lutego niebiesko – czerwoni podczas Mistrzostw Polski CLJ w półfinale pokonali 1:0 gospodarzy turnieju – zespół MKS Sokoły Toruń po bramce Kirilla Kasianchuka.

Autor / Źródło
Justyna Romanczyk / UM Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe