57 mandatów za przekroczenie prędkości: Bytomscy policjanci na tropie szybkich kierowców

Czas czytania: 2 min.

Za nami krajowe działania „Prędkość”. Podczas prowadzonej w piątek akcji bytomscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 69 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mundurowi nałożyli 57 mandatów karnych, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu i zastosowali 11 pouczeń.

Grupa SPEED w akcji: Prewencja i represja wobec piratów drogowych

Policjanci w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi w różnych rejonach naszego miasta dokonywali pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i w sposób dynamiczny.

W działaniach brała udział grupa SPEED, której głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, między innymi takim, jak przekraczanie prędkości. W ramach prowadzonej akcji stróże prawa ujawnili 69 wykroczeń, dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Na nie respektujących przepisy prawa ruchu drogowego nałożono 57 mandatów karnych. Skierowano 1 wniosek do sądu oraz zastosowano 11 pouczeń.

Bezpieczna prędkość to dostosowana prędkość

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym!

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości!

Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i obowiązujących ograniczeń prędkości!

Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności!

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas!

Tagi:

Autor / Źródło
Weronika Myszka / KMP Bytom / fot. KMP Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe