Bytomianki w roli głównej! Polki triumfują w meczu z EHV Sabres

Czas czytania: 1 min.

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet, występująca w prestiżowej Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet jako TAURON Metropolia Silesia, w niedzielę, 27 października, pokonała na wyjeździe faworyzowaną drużynę Austriaczek – EHV Sabres. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 na korzyść Polek, które zaprezentowały doskonałą formę i determinację.

Polonistki dominują na lodzie

Polki zawdzięczają znaczną część zwycięstwa zawodniczkom z Polonii Bytom – Karolina Późniewska, Wiktoria Dziwok i Olivia Tomczok zdobyły kluczowe gole, prowadząc drużynę do sukcesu. Łącznie w składzie TAURON Metropolia Silesia znalazło się aż dziewięć zawodniczek bytomskiego klubu.

Rewanż po trudnym meczu w St. Polten

Sobotnie spotkanie w austriackim St. Polten zakończyło się wygraną miejscowych hokeistek 5:1, a jedyną bramkę dla Polek zdobyła Wiktoria Dziwok, także związana z Polonią Bytom. Niedzielny mecz pokazał jednak determinację Polek i umiejętność wyciągania wniosków z wcześniejszej porażki.

Autor / Źródło
Artur Kristof / UM Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe