TSK Szombierki świętowało 30-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Czas czytania: 2 min.

Od trzech dekad aktywnie integruje i angażuje lokalną społeczność w działania na rzecz dzielnicy. We wtorek, 13 maja w Szkole Podstawowej nr 45, 30-lecie działalności świętowało Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Szombierki.

Jubileusz 30-lecia TSK Szombierki

Jesienią 1994 roku, w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys społeczno-gospodarczy, przedstawiciele dzielnicy Szombierki podjęli inicjatywę powołania organizacji, która zintegrowałaby lokalną społeczność i wspierała jej rozwój. Efektem tych działań było utworzenie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Szombierki, które oficjalnie rozpoczęło działalność 6 kwietnia 1995 roku.

Od początku celem stowarzyszenia była aktywizacja mieszkańców

W ciągu trzech dekad zrealizowano wiele inicjatyw: festyny, wydarzenia sportowe, pomoc prawną, spotkania z władzami miasta czy wydawanie dzielnicowego biuletynu. Siedziba TSK do dziś mieści się w Szkole Podstawowej nr 45, gdzie regularnie odbywają się spotkania zarządu. Ściśle współpracuje z działającymi w Szombierkach szkołami, spółdzielniami mieszkaniowymi czy zarządami działających w dzielnicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Za wieloletnie zaangażowanie i owocną aktywność społeczną na rzecz upowszechniania historii, znaczenia i dziedzictwa Szombierek oraz umacnianie wspólnoty mieszkańców, podziękował prezesowi Marianowi Sitce, działaczkom i działaczom Sekretarz Miasta Mirosław Luks, oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski.  W jubileuszowym spotkaniu udział wzięli m.in.  bytomscy radni i radne, prezesi spółdzielni mieszkaniowych  oraz bytomscy przedsiębiorcy.

Autor / Źródło
Sara Synowiec / UM Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe