Katalog firm dodaj firmę

BeCeK - Bytomskie Centrum Kultury

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo BeCeK - Bytomskie Centrum Kultury

Adres i telefon

Akceptujemy karty płatnicze Akceptujemy karty płatnicze ul. Plac Karin Stanek 1
41-902 Bytom
Godziny otwarcia: 9:00 - 21:00
 • Poniedziałek: 9:00 - 21:00
 • Wtorek: 9:00 - 21:00
 • Środa: 9:00 - 21:00
 • Czwartek: 9:00 - 21:00
 • Piątek: 9:00 - 21:00
 • Sobota: 17:30 - 19:30
 • Niedziela: 17:30 - 19:30

Oferta

BeCeK - Bytomskie Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury (zwane też jako BeCeK) znajduje się przy Placu Karin Stanek 1. Dyrektorem BeCeKu jest Ilona Łuczak.

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. To, co nas wyróżnia spośród innych instytucji, to inicjatywy, mające uczynić z kultury także motor przemian w kierunku odrodzenia się poprzemysłowego Bytomia przez przemyślaną aktywność jego mieszkańców w szeroko rozumianym sektorze kultury.

Wierzymy, że kultura może być źródłem rozwoju zarówno społecznego, jak i gospodarczego. W tym celu integrujemy oddolne inicjatywy biznesowe sektora kultury, realizujemy projekty badawcze z renomowanymi uczelniami wyższymi, prowadzimy niekonwencjonalną działalność edukacyjną i animacyjną daleko poza naszą siedzibą.

Z tego powodu też świadomie podejmujemy się inicjatyw budzących niejednokrotnie kontrowersje, ale w naszym przekonaniu słusznych dla wypełnienia naszej misji. Nie uciekamy przed trudnymi pytaniami, stajemy do konfrontacji z naszą przeszłością, wyzwaniami, uwarunkowaniami historycznymi, kulturowymi, społecznymi. Stanowią one niejednokrotnie o "energetyczności" i pewnej magiczności naszego miasta, jakich nie mają żadne inne miejscowości regionu.

Najważniejsi dla nas są jednak wszyscy młodzi duchem bytomianie – rodowici i naturalizowani. To dla nich z jednej strony prezentujemy w Bytomiu najciekawsze zjawiska artystyczne kultury współczesnej świata, Europy i Polski, z drugiej zaś promujemy najcenniejsze produkty kulturalne miasta daleko poza jego granicami. Wszyscy inni są dla nas... równie ważni.

Polecenia i opinie (1) Dodaj opinię

  Napisali o nas

  •  

   Filmowy Bytom

   Przez pięć dni zeszłego tygodnia /7-11 września/ nasze miasto był małym Cannes. Podczas Bytom Film Festiwal sztuka filmowa prezetowana była m. in. w Bytomskim Centrum Kultury, Operze Śląskiej, Teatrze Rozbark czy nawet hali dworca PKP.

  •  

   Kino w plenerze

   Dobra informacja dla kinomaniaków! Na ostatni tydzień wakacji /26-28 sierpnia/ przygotowano plenerową odsłonę BCKina.

  •  

   "Epidemic 21" na zakończenie KAT

   27 uczniów trzeciej klasy Gimnazjum nr 1 zaprezentowało w niedzielę w Beceku efekt trzyletnich zajęć w ramach Klasy Aktywności Twórczej.

  •  
  •  

   Targi książki w Bytomiu

   Wykładem o. Wincentego Polka, przeora Opactwa Cysterskiego w Wąchocku, zainaugurowane zostaną 4 czerwca o 11.00 Bytomskie Targi Polskiej Książki.

  1234następna »

  Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.