Wiadomości z Bytomia

Ziołolecznictwo, czyli sprawdź jak wykorzystywać dobrodziejstwa matki natury

  • Dodano: 2022-02-22 09:00

Zioła od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Już nasi praprzodkowie wykorzystywali cenne zalety roślin zarówno leczniczych jak i jadalnych. Do dziś ziołolecznictwo cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a preparaty ziołowe są wykorzystywane do wielu terapii wspomagających działanie organizmu. Naturalne rzeczy najlepiej działają na nasz organizm. W końcu stanowimy integralną część z naszą matką naturą! Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się więcej o zaletach stosowania ziół.

Krótka historia ziół – poznaj co wykorzystywali Twoi przodkowie

Na wstępie musisz wiedzieć, że to właśnie ziołolecznictwo stanowi podwaliny dla dzisiejszej medycyny i preparatów leczniczych. Działanie ziół poznawane było za pomocą metody prób i błędów. W końcu nasi praprzodkowie nie mieli dostępnych informacji o konkretnych roślinach. To właśnie dzięki z nim z pokolenia na pokolenie przekazywano wiedzę o ich cennych właściwościach. Chyba każdy z nas pamięta jak nasze babcie przykładały do rany liście babki lancetowatej. Dlaczego? Roślina ta zawiera garbniki zmniejszające opuchliznę po ugryzieniu owadów oraz przyśpiesza gojenie się ran. Z biegiem czasu i rozwojem ludzkości zaczęto zauważać, że wiele roślin nadaje się to tworzenia mikstur wspomagających i poprawiających działanie organizmu. Właśnie to wykorzystuje ajurweda – starohinduska medycyna naturalna. Jej głównym celem jest przywrócenie równowagi pomiędzy ciałem, a umysłem, a tym samym zadbanie o ogólną kondycję.

Nie musisz obciążać swojego organizmu silnymi lekami! Poznaj zbawienną moc ziół

Największą zaletą preparatów ziołowych w odróżnieniu od tradycyjnych leków jest to, że nie obciążają wątroby, a co najważniejsze nie uzależniają. Przykładową sytuacja jest stosowanie tabletek na bezsenność. Po długiej i regularnej suplementacji ich odstawienie może być problematyczne. Dlatego właśnie alternatywa w postaci herbaty z melisy jest korzystniejszym rozwiązaniem. Nieinwazyjne działanie ziół wykorzystywane jest również wśród dzieci. Niemowlętom nie można podawać silnych leków przeciwbólowych, dlatego właśnie na takie dolegliwości jak kolki powszechnie wykorzystuje się napary ziołowe z kopru włoskiego. Warto również dodać, że w odróżnieniu od leków, zioła nie działają tylko na jeden obszar Twojego organizmu. Można śmiało powiedzieć, że działają kompleksowo. W sklepie internetowym DEVA Harmony dostępne masz różne preparatu ziołowe mające drogocenny wpływ na Twój organizm. Zgodnie z nauką ajurwedyjską wspomagają one m.in. oczyszczanie ciała z toksyn, a tym samym przywracają dobrą energię. Pamiętaj, że celem preparatów ziołowych nie jest leczenie konkretnych dolegliwości. Ich głównym zadaniem jest przywrócenie Twojej zachwianej równowagi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.