Wiadomości z Bytomia

Szczelna i jednocześnie niedroga izolacja dachu nie istnieje?

  • Dodano: 2022-01-26 11:15

Każde pokrycie dachowe potrzebuje odpowiedniej warstwy izolacyjnej – bez niej dach po prostu przestanie spełniać swoje podstawowe zadania. W przypadku dachów płaskich jednym z najczęściej stosowanych materiałów izolacyjnych jest dobrze znana wszystkim papa termozgrzewalna. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego i poznać wszystkie zalety tego rodzaju izolacji, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Papa termozgrzewalna cechuje się wytrzymałością i lekkością. Niestraszne są jej najbardziej wymagające warunki

Jak dobrze wiemy, papa nie jest najbardziej estetycznym typem pokrycia dachowego. Bez wątpienia jednak posiada cały szereg zalet, za sprawą których, mimo upływu lat i zmian na rynku, wciąż nie wychodzi z użycia. Przede wszystkim papa termozgrzewalna wierzchniego krycia charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także wodę, wilgoć, promieniowanie UV i ogień. W zależności od panujących warunków izolacja z papy termozgrzewalnej posłuży nam nawet kilkadziesiąt lat. Papę wierzchniego krycia kładzie się zwykle na dachach płaskich, o kącie nachylenia nieprzekraczającym 15 stopni. Może posłużyć zarówno jako wytrzymałe i zarazem lekkie pokrycie, jak i warstwa podkładu. W przypadku papy wytrzymałość idzie w parze z niewysokimi kosztami – zarówno samego produktu, jak i prac dekarskich. Pokrycie dachu tego rodzaju materiałem zapewni spokój na długie lata, a przy tym nie nadszarpnie znacząco naszego budżetu.

O czym należy pamiętać przy zakupie izolacji z papy? Warto postawić na produkt najwyższej klasy

Papa jest ponadto materiałem bardzo elastycznym, dzięki czemu można kłaść ją na dachach niewymiarowych, a sam proces zajmuje niewiele czasu. Co więcej, niewielkie ubytki wygodnie uzupełnimy za pomocą łat. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by z czasem nie namnożyło się ich zbyt wiele, bowiem może to stanowić zbyt duży ciężar dla dachu. Choć papy w powszechnej opinii kojarzymy z czernią, to obecnie na rynku oferowana jest ich bogata gama kolorystyczna – łatwo więc dobierzemy barwę izolacji do estetyki całego budynku. Jeśli chcemy, by inwestycja pokrycie wykonane z papy nie wiązała się już później z żadnymi dodatkowymi kosztami, warto postawić na materiał najwyższej jakości. Ten oferuje sklep internetowy Polskiego Centrum Dachowego – by zapoznać się z pełną ofertą, odwiedź stronę polskiecentrumdachowe.pl/produkty/papy/. W asortymencie PCD znajdziesz nie tylko  nie tylko papy termozgrzewalne od najlepszych producentów, ale również te samoprzylepne. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.