Wiadomości z Bytomia

Lokalność to nasza siła!

  • Dodano: 2018-07-10 10:30, aktualizacja: 2018-07-11 09:56

Nasza siedziba mieści się w Rudzie, oddział mamy w Bytomiu, nasi pracownicy to Bytomianie, Rudzianie i mieszkańcy sąsiednich miast, klienci to mieszkańcy Bytomia i Rudy Śląskiej – jak widać wszystko się kręci wokół naszego Bytomia i Rudy – miast z tradycjami, barwną historią i przemysłowym charakterem!

Elsat i Sileman to firmy, których właścicielami są Polacy silnie związani z regionem i znani na terenie Śląska, a kapitał naszych firm jest w 100% polski. Zarówno dla właścicieli jak i dla pracowników firm nie jest obojętne społeczeństwo, w którym żyją. Od lat angażują się w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, organizują wiele spotkań dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej oraz wspierają rzeczowo i organizacyjnie instytucje publiczne i opiekuńcze regionu. Lata działalności lokalnej zebrały całą masę doświadczeń. Ostatnimi inicjatywami, które firmy podjęły to wsparcie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk”, wizyta w Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, a także organizacja Dnia Dziecka pod siedzibą firm. Niebawem w Bytomiu zostanie zorganizowany festyn „Spełniamy Dziecięce Marzenia”, w który firmy mocno się zaangażowały.

Wspieramy osoby niepełnosprawne!

Podopieczni WTZ „Promyk” to ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Poprzez indywidualnie dobrane programy, opiekunowie prowadzą rehabilitację zawodową i społeczną. W pracowniach podopieczni uczestniczą w zajęciach z malarstwa, rękodzieła, ceramiki i działań praktycznych. Elsat i Sileman zorganizowały wśród swoich pracowników zbiórkę artykułów biurowych niezbędnych do przeprowadzania zajęć. Zostały zebrane flamastry, farby, kredki, kolorowe długopisy, nożyczki, gumki do gumowania, taśmy klejące, bloki rysunkowe oraz markery permanentne. Z racji tego, że „Promyk” organizuje wiele wydarzeń dla swoich podopiecznych, Sileman Biznes jako dostawca Internetu dla firm i instytucji ufundował aparat fotograficzny, by każda ważna dla uczestników chwila mogła być uchwycona przez profesjonalny sprzęt.

Mama to taki ster na statku

W Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, przedstawiciele firm gościli po raz kolejny. Tym razem oprócz zebranych przez pracowników darów w postaci damskich i dziecięcych ubrań, zabawek, kosmetyków, detergentów, rzeczy spożywczych i innych niezbędnych do życia przedmiotów, postanowiliśmy również zadbać o pozytywne nastawienie Mam przebywających w placówce. Zorganizowaliśmy spotkanie motywujące, które przeprowadziła Jadwiga Kander - doradca biznesowy, coach, trener rozwoju osobistego, a przede wszystkim kobieta i matka, która inspiruje swoją historią, nastawieniem do życia i siłą. Spotkanie pomogło Mamom uwierzyć w siebie i lepsze jutro. Nasze firmy rozpoczęły również prace nad naprawą instalacji antenowej w budynku Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej.

Dzień Dziecka pod naszą siedzibą!

Wielki dzień małych ludzi Elsat i Sileman przeżyły wspólnie z najmłodszymi pod siedzibą firm w Rudzie Śląskiej Wirku. Tłum dzieci z Rudy Śląskiej, Bytomia i okolic skorzystał ze zorganizowanych atrakcji, konkursów i zabaw! Dmuchany zamek zrobił furorę, dzieci miały wymalowane buźki i nauczyły się modelować balony. Punktem programu był pokaz iluzji, podczas którego dzieci przeniosły się w świat magii i iluzji. Nie zabrakło wielu nagród i gadżetów od partnerów wydarzenia: Nat Geo Wild HD, Top Kids HD, MiniMini+ HD, JimJam, Puls 2 i Cartoon Network.

Potrafimy marzyć, spełniamy marzenia

Niebawem w Bytomiu będzie miała miejsce impreza kulturalna  organizowana przez Stowarzyszenie „Spełniamy dziecięce marzenia”, którą postanowiliśmy wesprzeć finansowo. Elsat i Sileman mają mnóstwo marzeń, bez nich nie pragnęliby się tak bardzo rozwijać! Dynamiczny rozwój i sukcesy firm pozwoliły poczuć jak to jest gdy marzenia się spełniają, dlatego teraz pomagają je spełniać innym! Pod koniec imprezy „Spełniamy dziecięce marzenia” odbędzie się losowanie, w którym można wygrać lot balonem dla dwojga ufundowany przez Elsat i Sileman. Emocje, widoki, adrenalina zapewnione!


Lokalność to siła firm. Zarówno właścicielom, jak i pracownikom zależy na tym, by społeczeństwo, w którym funkcjonują wciąż się rozwijało i było dumne z tego, że żyją w pięknym, przemysłowym regionie Górnego Śląska.

Cała działalność lokalna firm publikowana jest na stronie www.sileman.pl/dzialamy-lokalnie/ lub na blogu www.blog.sileman.pl.

Lokalność to nasza siła!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.