Wiadomości z Bytomia

Lokalność to nasza siła!

  • Dodano: 2018-07-10 10:30, aktualizacja: 2018-07-11 09:56

Nasza siedziba mieści się w Rudzie, oddział mamy w Bytomiu, nasi pracownicy to Bytomianie, Rudzianie i mieszkańcy sąsiednich miast, klienci to mieszkańcy Bytomia i Rudy Śląskiej – jak widać wszystko się kręci wokół naszego Bytomia i Rudy – miast z tradycjami, barwną historią i przemysłowym charakterem!

Elsat i Sileman to firmy, których właścicielami są Polacy silnie związani z regionem i znani na terenie Śląska, a kapitał naszych firm jest w 100% polski. Zarówno dla właścicieli jak i dla pracowników firm nie jest obojętne społeczeństwo, w którym żyją. Od lat angażują się w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, organizują wiele spotkań dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej oraz wspierają rzeczowo i organizacyjnie instytucje publiczne i opiekuńcze regionu. Lata działalności lokalnej zebrały całą masę doświadczeń. Ostatnimi inicjatywami, które firmy podjęły to wsparcie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk”, wizyta w Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, a także organizacja Dnia Dziecka pod siedzibą firm. Niebawem w Bytomiu zostanie zorganizowany festyn „Spełniamy Dziecięce Marzenia”, w który firmy mocno się zaangażowały.

Wspieramy osoby niepełnosprawne!

Podopieczni WTZ „Promyk” to ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Poprzez indywidualnie dobrane programy, opiekunowie prowadzą rehabilitację zawodową i społeczną. W pracowniach podopieczni uczestniczą w zajęciach z malarstwa, rękodzieła, ceramiki i działań praktycznych. Elsat i Sileman zorganizowały wśród swoich pracowników zbiórkę artykułów biurowych niezbędnych do przeprowadzania zajęć. Zostały zebrane flamastry, farby, kredki, kolorowe długopisy, nożyczki, gumki do gumowania, taśmy klejące, bloki rysunkowe oraz markery permanentne. Z racji tego, że „Promyk” organizuje wiele wydarzeń dla swoich podopiecznych, Sileman Biznes jako dostawca Internetu dla firm i instytucji ufundował aparat fotograficzny, by każda ważna dla uczestników chwila mogła być uchwycona przez profesjonalny sprzęt.

Mama to taki ster na statku

W Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, przedstawiciele firm gościli po raz kolejny. Tym razem oprócz zebranych przez pracowników darów w postaci damskich i dziecięcych ubrań, zabawek, kosmetyków, detergentów, rzeczy spożywczych i innych niezbędnych do życia przedmiotów, postanowiliśmy również zadbać o pozytywne nastawienie Mam przebywających w placówce. Zorganizowaliśmy spotkanie motywujące, które przeprowadziła Jadwiga Kander - doradca biznesowy, coach, trener rozwoju osobistego, a przede wszystkim kobieta i matka, która inspiruje swoją historią, nastawieniem do życia i siłą. Spotkanie pomogło Mamom uwierzyć w siebie i lepsze jutro. Nasze firmy rozpoczęły również prace nad naprawą instalacji antenowej w budynku Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej.

Dzień Dziecka pod naszą siedzibą!

Wielki dzień małych ludzi Elsat i Sileman przeżyły wspólnie z najmłodszymi pod siedzibą firm w Rudzie Śląskiej Wirku. Tłum dzieci z Rudy Śląskiej, Bytomia i okolic skorzystał ze zorganizowanych atrakcji, konkursów i zabaw! Dmuchany zamek zrobił furorę, dzieci miały wymalowane buźki i nauczyły się modelować balony. Punktem programu był pokaz iluzji, podczas którego dzieci przeniosły się w świat magii i iluzji. Nie zabrakło wielu nagród i gadżetów od partnerów wydarzenia: Nat Geo Wild HD, Top Kids HD, MiniMini+ HD, JimJam, Puls 2 i Cartoon Network.

Potrafimy marzyć, spełniamy marzenia

Niebawem w Bytomiu będzie miała miejsce impreza kulturalna  organizowana przez Stowarzyszenie „Spełniamy dziecięce marzenia”, którą postanowiliśmy wesprzeć finansowo. Elsat i Sileman mają mnóstwo marzeń, bez nich nie pragnęliby się tak bardzo rozwijać! Dynamiczny rozwój i sukcesy firm pozwoliły poczuć jak to jest gdy marzenia się spełniają, dlatego teraz pomagają je spełniać innym! Pod koniec imprezy „Spełniamy dziecięce marzenia” odbędzie się losowanie, w którym można wygrać lot balonem dla dwojga ufundowany przez Elsat i Sileman. Emocje, widoki, adrenalina zapewnione!


Lokalność to siła firm. Zarówno właścicielom, jak i pracownikom zależy na tym, by społeczeństwo, w którym funkcjonują wciąż się rozwijało i było dumne z tego, że żyją w pięknym, przemysłowym regionie Górnego Śląska.

Cała działalność lokalna firm publikowana jest na stronie www.sileman.pl/dzialamy-lokalnie/ lub na blogu www.blog.sileman.pl.

Lokalność to nasza siła!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.