Wiadomości z Bytomia

Jak zostać kolporterem ulotek?

  • Dodano: 2019-06-21 17:15

Praca na stanowisku kolportera ulotek jest nakierowana na szybkie osiągnięcie konkretnych efektów. Zazwyczaj w tym zawodzie sprawdzają się osoby młode, które poszukują dodatkowego źródła zatrudnienia. Pracodawcy chętnie oferują wsparcie studentom i zapewniają im elastyczny grafik.

Oferty dla kolporterów ulotek

W Internecie można znaleźć bardzo dużo atrakcyjnych propozycji dla osób, które poszukują pracy tymczasowej. Z myślą o takim charakterze zatrudnienia warto wziąć pod uwagę pracę kolportera ulotek. Aktualne ogłoszenia są wystawiane przez firmy, którym zależy na skutecznym rozreklamowaniu prowadzonej działalności. Najczęściej pracodawcy zawierają z pracownikiem umowę o zlecenie i jasno określają swoje oczekiwania. Warto podkreślić, że w tym zawodzie nie jest konieczne doświadczenie, a większość pracodawców chętnie przyjmuje nie tylko studentów, ale i licealistów. Aktualne oferty pracy mogą być zróżnicowane pod względem wysokości wynagrodzenia - zazwyczaj obowiązuje stawka godzinowa.

Na czym może polegać praca kolportera ulotek?

Kolporter ulotek zazwyczaj zajmuje się roznoszeniem papierowych materiałów reklamowych, wręczając je potencjalnym klientom. Często pracuje w terenie, w miejscach szczególnie uczęszczanych przez ludzi. Może również dostarczać ulotki bezpośrednio do skrzynek pocztowych odbiorców. W takim przypadku musi pracować na większym terenie, dlatego ważne jest dokładne zaplanowanie dnia. Studenci i uczniowie najczęściej rozdają ulotki w centrach handlowych. Warto podkreślić, że jest to praca dość obciążająca fizycznie, która wiąże się z ciągłym ruchem. Z tego powodu najlepiej odnajdują się w niej osoby wysportowane, dla których wielogodzinna aktywność nie jest trudnym zadaniem. Kolporter może zajmować się także wręczaniem małych gadżetów reklamowych, takich jak długopisy, czapki z daszkiem czy breloczki. Specyfika rozdawanych materiałów promocyjnych będzie uzależniona od polityki reklamowej prowadzonej przez daną firmę - nierzadko gadżety są rozdawane wraz z ulotkami.

                                          

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.