Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

  • Dodano: 2020-10-14 10:30

Czasami patrzenie się na innych i porównywanie się do nich przynosi więcej szkody niż pożytku. Jednak jest dziedzina, w której ocenianie, kalkulowanie i zestawianie ze sobą różnych ofert jest podstawą – to ubezpieczenia komunikacyjne! Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń? Jak ona działa? Co można zyskać dzięki temu narzędziu? Przeczytaj artykuł i daj sobie szansę na tanie OC!

We współczesnym świecie korzystanie z internetu to codzienność. Większość ludzi nie wyobraża sobie dnia bez połączenia z siecią. W końcu kontaktujemy się przez nią z rodziną i przyjaciółmi, robimy zakupy, uczymy się i bawimy. Dlaczego więc nie poszukać tam ubezpieczenia na samochód? Można to zrobić choćby na stronie https://porownywarka-oc-ac.pl/porady-ubezpieczeniowe/najtansze-oc/. Zajmie Ci to chwilę, a możesz mieć z tego dużo korzyści – finansowych i czasowych!

Jak działa porównywarka OC i AC? 

Za parę tygodni kończy Ci się ubezpieczenie samochodu. Zdecydowałeś się w tym roku znaleźć polisę w internecie. Od czego powinieneś zacząć? Oczywiście możesz najpierw zrobić listę dostępnych ubezpieczycieli, a potem wchodzić na kolejne strony towarzystw ubezpieczeniowych i na kartce zapisywać oferty. Tylko po co tracić na to czas?

Już ktoś wcześniej o tym pomyślał i znalazł rozwiązanie – w jednym miejscu stworzył narzędzie, które jest łącznikiem między Tobą, czyli właścicielem auta i kierowcą, a firmami ubezpieczeniowymi. Na jednej stronie znajdziesz oferty wielu ubezpieczeń. Wszystko automatycznie zostanie zestawione i wyświetlone Ci od najkorzystniejszej oferty. 

Czy korzystanie z porównywarki OC i AC jest trudne?

Porównywarka OC i AC powstała z myślą o kierowcach, którzy cenią swój czas i pieniądze. Oczywiście ubezpieczenie można kupić w wielu miejscach i na różne sposoby. Ale czy nie lepiej zrobić to z dowolnego miejsca i o każdej porze? To jest pierwsze ułatwienie!

Po wejściu na stronę porównywarki najpierw musisz wypełnić formularz. Brzmi może poważnie, ale to tylko podstawowe pytania dotyczące Ciebie, Twojego samochodu i sposobu jego użytkowania. Odpowiedź na wszystkie pytania zajmie Ci kilka minut. 

Po wypełnieniu formularza będziesz musiał kliknąć przycisk Kalkuluj. Porównywarka ubezpieczeń zacznie swoją pracę i po chwili otrzymasz listę ofert różnych ubezpieczycieli. Teraz decyzja będzie należeć do Ciebie – czy wybierasz tylko OC, czy może dodatkowe ubezpieczenie autocasco, NNW lub Assistance. 

Jaka jest zasada wyboru OC? Zwracaj uwagę na cenę. Zakres tego ubezpieczenia, czyli to, jaką oferuje Ci ochronę, jest taki sam w każdej firmie ubezpieczeniowej. Jednak niektórzy ubezpieczyciele oferują jako zachętę na przykład dodatkowe minicasco lub NNW – warto na nie zwrócić uwagę i zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych więcej!

Po podjęciu decyzji o wyborze ubezpieczenia kliknij przycisk Kup, wypełnij niezbędne dane i zapłać przelewem bez wychodzenia z domu. Na Twój e-mail (podany wcześniej) zostanie wysłana polisa, którą możesz wydrukować lub ściągnąć na telefon. Twój samochód został właśnie ubezpieczony!

Dlaczego opłaca się korzystać z porównywarki OC i AC?

Jeśli wiesz już, jak działa porównywarka, to może warto przyjrzeć się jakie ceny ubezpieczeń otrzymywali inni kierowcy. Na podstawie danych z Mubi najniższe oferty na ubezpieczenie samochodu we wrześniu przedstawiały się tak:

  • ubezpieczenie OC – 209 zł,
  • pakiet OC + AC – 310 zł,
  • pakiet OC + Assistance – 232 zł.

Jak tak niskie ceny ubezpieczeń i pakietów są możliwe? Ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele czynników i na ich podstawie szacują ryzyko wystąpienia szkody. To właśnie w formularzu podajesz dane, na podstawie których przeprowadzana jest kalkulacja przez firmy ubezpieczeniowe. 

Przyjrzyjmy się jeszcze, jakie są szanse na tanie ubezpieczenie samochodu. We wrześniu aż 21% kierowców szukających OC otrzymało oferty poniżej 500 zł. Jednocześnie 41% z nich mogło liczyć na cenę poniżej 700 zł. Warto więc samemu sprawdzić swoją kalkulację. Dzięki porównywarce przekonasz się, czy nie przepłacasz za swoje OC!

Jak jeszcze można oszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? Ubezpieczenie OC samochodu warto opłacać jednorazowo, a nie w ratach. Zapłacenie z góry pozwoli Ci na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych! 

Warto także pomyśleć o wykupieniu pakietu OC i AC. Wprawdzie będzie on droższy niż sama polisa od odpowiedzialności cywilnej, ale dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu Ty i Twój samochód będziecie bardziej chronieni. 

Mała uwaga – przed wyborem AC zapoznaj się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia! Znajdziesz tam informacje o zakresie ubezpieczenia oraz wyłączenia od odpowiedzialności. 

Dlaczego warto mieć AC? W standardowej wersji otrzymasz odszkodowanie, w przypadku gdy samochód zostanie skradziony, zniszczony przez osoby trzecie lub przez siły przyrody. Jeśli będziesz sprawcą kolizji, czego Ci z całego serca nie życzymy, to ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie na naprawę Twojego samochodu! Warto przemyśleć tę opcję przed wyborem polisy OC, ponieważ ubezpieczyciele nie pozwalają na osobne kupienie autocasco w późniejszym terminie.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.