Wiadomości z Bytomia

Dermatolog - pomoc w chorobach skóry

  • Dodano: 2021-01-18 10:00

Dbanie o swoje zdrowie to nie lada wyzwanie, które wymaga zaangażowania a także pomocy odpowiednich specjalistów. Dobra oraz kompleksowa opieka medyczna to podstawa w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Posiadanie nawet niewielkich zmian na skórze to podstawowy powód, który wskazuje na konieczność konsultacji z lekarzem dermatologiem. Nie warto zwlekać z diagnozowaniem niepokojących plam, krostek i innych zmian skórnych.

Dermatolog blisko Bytomia

Lekarz dermatolog to specjalista medycyny z zakresu dermatologii. Zajmuje się on chorobami skóry a także problemami włosów oraz paznokci. Specjalizuje się w wykrywaniu przyczyn zmian skórnych, które niejednokrotnie mogą wynikać z różnych alergii bądź nowotworów, wtedy jest w stanie skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Dziedzina dermatologii dzieli się na dwie specjalności: doświadczalną a także kliniczną. To ta druga zajmuje się pierwszym kontaktem z pacjentem, aby dokonać diagnozy zmian oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dermatolog - badanie

Pierwsza wizyta u lekarza dermatologa skupia się przede wszystkim na przeprowadzeniu wywiadu, który pozwoli na sprawniejsze zdiagnozowanie problemu oraz dojście do jego przyczyny. Na pierwszym spotkaniu dermatolog obejrzy zmiany “gołym okiem”, aby w razie potrzeby skierować pacjenta na odpowiednie badania. Możliwe jest również badanie wykonane za pomocą dermatoskopu, urządzenia powiększającego, pod którym przygląda się szczególnie zmianom barwnym. Wykonywanymi szczegółowymi badaniami mogą być wymazy ze skóry bądź badania mikrobiologiczne.

Choroby dermatologiczne

Kiedy warto zgłosić się do poradni dermatologicznej? Wskazami do takiego kroku są zmiany skóry, paznokci oraz włosów. Niepokojące powinny być także powiększające się pieprzyki lub inne ślady, wysypki czy narośla. Lekarz dermatolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób takich jak: trądzik oraz wszystkiego jego odmiany, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, wszawicę, nadmierną potliwość. Zgłosić się do poradni dermatologicznej mogą także osoby borykające się z problemami typu fotodermatoza czyli uczulenie na słońce, kurzajki, odleżyny a także nowotwory skóry.

Lekarz dermatolog może rozpoznać także choroby weneryczne takie jak kiła, HIV czy kłykciny kończyste.

Leczenie dermatologiczne często uskuteczniane jest poprzez leki bądź zabiegi choćby zimnym azotem. Dopiero na zaawansowanych poziomach choroby wykonywane są zabiegi, które w sposób mechaniczny naruszają naszą skórę czy paznokcie.

Dermatolog dziecięcy blisko Bytomia

Szukasz “Poradnia dermatologiczna Bytom”? Post Medical z Rudy Śląskiej wśród swoich pacjentów posiada zarówno dorosłych jak i dzieci. Pamiętaj, że przy każdej zmianie skórnej ważne jest, aby nie czekać, lecz dokonać szybkiej i trafnej diagnostyki oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.