Wiadomości z Bytomia

3 wskazówki na udane selfie

  • Dodano: 2024-03-14 16:45, aktualizacja: 2024-03-15 19:44

Selfie są niesamowicie popularne, zwłaszcza w erze dynamicznego rozwoju mediów społecznościowych. Nie potrzebujesz pomocy drugiej osoby, aby wykonać takie zdjęcie, przez co cały proces okazuje się bardzo szybki i prosty. Istnieją oczywiście pewne sprytne sztuczki, pozwalające na dodanie fotografii jeszcze więcej uroku. O czym jednak konkretnie mowa?

Zadbanie o najdrobniejsze szczegóły

Selfie wykonuje się najczęściej z telefonu trzymanego w ręku albo za pomocą specjalnego kijka, który da się kupić praktycznie wszędzie. Obejmuje ono przeważnie twarz, szyję oraz ramiona. Z tego powodu należy skupić się na tym, aby każdy drobiazg świetnie się prezentował, a zarazem pasował do całości. Ewentualne niedoskonałości zostaną bowiem szybko zauważone.

Doskonały pomysł stanowi zadbanie o założenie eleganckiej biżuterii. Sprawdzi się zwłaszcza naszyjnik w Lilou.pl, a jeszcze lepiej, gdy zestawisz się go z pasującymi kolczykami. Pozwoli to dodać fotografii niepowtarzalnego charakteru i tym samym nieco wyróżnić się z tłumu. Ciężko jest wykonać oryginalne selfie, chociażby ze względu na fakt, że są one niesamowicie popularne. Warto zwrócić uwagę, aby ubranie nie zasłaniało biżuterii, ponieważ nie zrobi ona wtedy aż tak dużego wrażenia.

Wplecenie oryginalnych elementów

Powinno się też czymś zwrócić uwagę oglądającego zdjęcie. Wiele osób decyduje się na przykład na wyrazisty, kolorowy makijaż, różniący się od tego, jaki przeważnie nosi się na co dzień. Możesz również wybrać nieszablonowe tło, chociażby łąkę pełną kwiatów, oryginalnie urządzony pokój albo balkon z ciekawym widokiem. Świetnie też się sprawdzi delikatny naszyjnik z zawieszką. Z pewnością część osób zatrzyma się na chwilę przy takiej fotografii i przybliży ją, aby zobaczyć, co konkretnie przedstawia wisiorek. Może on symbolizować konkretną rzecz albo nawiązywać do otoczenia.

Powinno się również zadbać o odpowiednie światło. Niecodzienne oświetlenie z pewnością zwróci na Ciebie uwagę. Warto na przykład ustawić lampę do selfie tak, aby odbijała się w oczach osoby na zdjęciu. Pozwala to uzyskać niesamowity efekt i tym samym sprawia, że twarz prezentuje się znacznie lepiej, a przede wszystkim ciekawiej. Nic również nie stoi na przeszkodzie do poeksperymentowania z różnorodnymi kolorami i odcieniami żarówek.

Dłonie na selfie – jak najlepiej je układać?

Jeżeli szczycisz się pięknymi, zadbanymi dłonie, warto umieścić je na fotografii. Można na przykład oprzeć twarz o rękę lub ułożyć ją przy policzku. W ten sposób da się z łatwością wyeksponować nowy manicure albo elegancki pierścionek. Ponadto zdjęcie dzięki tego typu zabiegowi stanie się znacznie oryginalniejsze. Trzeba jednak uważać, aby nie wyglądało zbyt sztucznie.

Świetnie również prezentuje się wplecenie ręki we włosy. Należy oczywiście zrobić to umiejętnie, aby całość nie okazała się przesadnie niechlujna. Warto w pierwszej kolejności pooglądać tego typu fotografie, co pozwoli znaleźć odpowiednią inspirację. Powinieneś oczywiście na samym początku określić koncepcję selfie – czy ma być poważne, zabawne, czy też seksowne.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.