Wiadomości z Bytomia

Bytomscy hokeiści wicemistrzami Polski

• Dodano: 2023-03-20 06:30, aktualizacja: 2023-03-21 10:44

Podopiecznym Mariusza Puzio nie udało się powtórzyć sukcesu z 2021 roku, kiedy rozgrywki MHL wygrała nasza drużyna. Po zaciętej walce w drugim finałowym meczu, Niebiesko- czerwoni ulegli w sobotę 18 marca drużynie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:2.

Pierwsza tercja pokazała, że oba zespoły grają na równym poziomie. Mecz był zacięty, ale żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwnika. Dopiero niespełna na cztery minuty przed końcem pierwszej tercji goście objęli prowadzenie.

W drugiej minucie kolejnej odsłony gry, Krystian Mocarski został odesłany na ławkę kar za "rzucenie na bandę". Nasi hokeiści długo nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i kiedy wydawało się, że zawodnicy z Sanoka obronią grę w osłabieniu, na dwie sekundy przed powrotem Mocarskiego na lód, Augustyniak trafił do bramki przeciwników.

Radość kibiców Polonii Bytom nie trwała jednak długo, gdyż niecałe 6 minut później Konrad Filipek podwyższył wynik do 2:1. W trzeciej odsłonie gry nasi hokeiści bezskutecznie próbowali odwrócić losy spotkania. Lepiej dysponowani tego dnia zawodnicy Sanoka wymuszali jedynie kolejne kary dla naszych zawodników. Do końcowej syreny, wynik spotkania nie uległ już zmianie.

BS Polonia Bytom - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Karol Biłas - Louis Miccoli, Damian Ginda (15:24)
1:1 Igor Augustyniak - Błażej Salamon (23:52, 5/4)
1:2 Konrad Filipek - Louis Miccoli, Damian Ginda (29:01)
Minuty karne: 6-6
Strzały: 35-32
Widzów: 1000

Polonia Bytom: M. Kołodziej - A. Bodora, M. Dworaźny, B. Salamon, P. Bajon, K. Wąsiński - M. Proczek, S. Gurzyński, S. Mularczyk, I. Augustyniak, S. Wicher - J. Wilk, J. Stępień, P. Wybiral, A. Karasiński, M. Kociszewski - A. Faska, K. Cuber, M. Rybak, S. Kiełbicki, J. Mularczyk.

UKSNiedźwiadki Sanok: F. Świderski - B. Florczak, K. Biłas, D. Ginda, L. Miccoli, K. Filipek - M. Wróbel, M. Starościak, M. Dulęba, K. Mocarski, F. Sienkiewicz - K. Rocki, K. Niemczyk, A. Radwański, J. Mazur II, S. Dobosz - M. Koczera, A. Sawicki, S. Burczyk, M. Karnas, K. Stabryła.