Wiadomości z Bytomia

Bytom: Oliwia Bergler podwójną złotą medalistką mistrzostw Polski

• Dodano: 2023-05-22 13:30

Rewelacyjnie spisała się tenisistka Górnika Bytom Oliwia Bergler, która wywalczyła podczas rozgrywanych w Łodzi Mistrzostw Polski Juniorów /U-18/ dwa złote medale, zarówno w singlu oraz w grze mieszanej. Nasza zawodniczka w finale singla dość łatwo uporała się z Orianą Gniewkowską (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) 6:1, 6:0, zdobywając tytuł mistrzowski.

Oliwia Bergler do Bytomia wróci jednak z aż trzema medalami. W mikście w parze z kolegą klubowym Nikodem Barcikiem również wywalczyła złoty krążek, zaś w deblu w parze z Barbarą Straszewską (CKT Grodzisk Mazowiecki) zdobyła jeszcze brązowy medal. Tym samym nasza zawodniczka z jednej imprezy przywiozła aż 3 medale - dwa złote i jeden brązowy.

Zwycięstwo w singlu oznacza, że Oliwia otrzyma „dziką kartę” do turniejów ITF World Tour rozgrywanych w Polsce lub podobną przepustkę do juniorskiej imprezy ITF J300 w Bytomiu.