Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Znamy laureatów festiwalu "Kwiaty na kamieniach"

  • Dodano: 2017-06-06 07:45, aktualizacja: 2017-06-05 12:05

Olga Lisieca z Piotrkowa Trybunalskiego laureatką XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”. Drugie miejsce zajął Grzegorz Grunwald z Dębskiej Kuźni.

Jury przyznało też cztery wyróżnienia, które trafiły do: Grzegorza Paczkowskiego z Warszawy, Tomasza Olesińskiego z Katowic, Dawida Gębali z Wrocławia oraz zespołu Sprzedawcy dymu z Kielc. Nominacje do 52 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymały: Olga Lisiecka.

Organizowany od 1992 roku festiwal zyskał ogromny prestiż i rangę ogólnopolską, stając się aktualnie jednym z liczących się przeglądów piosenki poetyckiej w Polsce. Festiwal co roku przyciąga młodych solistów, zespoły wykonujące piosenkę poetycką i aktorską z całego kraju. Jest też płaszczyzną międzypokoleniowej integracji środowiska artystycznego, miejscem wymiany doświadczeń scenicznych, rozwoju umiejętności aktorskich czy warsztatów edukacyjnych i wokalnych.

Cieszę się, że Bytom może poszczycić się tak wspaniałą imprezą kulturalną promującą utwory poezję śpiewaną. Nie byłoby tej imprezy bez ludzi pełnych pasji, wiary w potencjał naszego miasta oraz pełnych energii do działań twórczych. Pragnę w tym miejscu szczególnie podziękować Wiesławowi Cecierędze – bytomianowi, poecie i twórcy festiwalu, który rozsławia Bytom jako miejsce spotkań miłośników poezji – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • lucek

    NaJGŁUPSZA impreza organizowana w Bytomiu

  • WS

    Przepraszam, ale jest tu błąd. Olga Lisiecka a nie Olga Lisieca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.