Wiadomości z Bytomia

Zatrzymany za kradzieże telefonów

  • Dodano: 2013-11-19 15:15

Bytomscy funkcjonariusze zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzieże telefonów komórkowych.

Sprawca dwukrotnie dopuścił się tych przestępstwa w tym samym miejscu i na szkodę tej samej 59-letniej pokrzywdzonej. Pierwsza kradzież była w lipcu a ostatnia początkiem listopada tego roku. Wobec bytomianina miejscowy prokurator zastosował policyjny dozór.

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku poszukiwali od lipca tego roku mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Sprawca przyszedł do jednej z firm przy ul. Strzelców Bytomskich. Tam zabrał torebkę z zawartością telefonu komórkowego na szkodę 59-letniej pracownicy tej firmy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Początkiem listopada do biura tej samej firmy przyszedł mężczyzna, który ukradł pracownicy tej firmy torebkę z zawartością telefonu komórkowego.

Okazało się, że pokrzywdzoną jest ta sama 59-letnia kobieta, która padła ofiarą sprawcy w lipcu. Z zeznań bytomianki wynikało, że złodziej w obu przestępcach jest ten sam. Kryminalni z komisariatu prowadząc czynności operacyjne ustalili a następnie zatrzymali 25-letniego sprawcę tych kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali jeden z telefonów.

Bytomski prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.