Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Zabytkowy tramwaj pozostaje na trasie

  • Dodano: 2017-08-23 08:45, aktualizacja: 2017-08-23 09:03

Miastu zależy na zachowaniu jednego z symboli Bytomia - charakterystycznej N-ki, tramwaju linii nr 38 przewożącego pasażerów ul. Piekarską. Dzięki staraniom władz miasta zabytkowy tramwaj będzie jeździł naprzemienne z niskopodłogowym.

Linia ma zaledwie 1350 metrów, a jej początki sięgają 1913 roku. Jest aktualnie najkrótszą linią tramwajową w Polsce. Władze miasta nie dopuściły do tego, by linia straciła swój wyjątkowy charakter. To jeden z symboli Bytomia - o wartości historycznej i sentymentalnej. Możliwość przejechania się zabytkowym regularnie kursującym tramwajem ściąga do Bytomia miłośników komunikacji miejskiej z Polski i zagranicy.

Zaplanowaliśmy wydłużenie trasy linii nr 38 tak, by tramwaj rozpoczynał swój bieg już na placu Sikorskiego. To ukłon w stronę mieszkańców okolicznych miast i bytomskich dzielnic, którzy przesiądą się z jednego tramwaju do drugiego w możliwie jak najkrótszym czasie - tłumaczy Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia odpowiedzialny za transport publiczny.

Już teraz wiadomo, że zabytkowa N-ka nie zniknie z krajobrazu miasta. Będzie poruszała się po bytomskich torach – na przemian z tramwajem niskopodłogowym.

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na dostawę nowych 13-metrowych wagonów. Będą one obsługiwać właśnie linię nr 38. Dotychczasowy tabor jest mocno wyeksploatowany i niezbyt komfortowy dla osób starszych czy mających trudności z poruszaniem się. Starsi ludzie zgłaszali się do zastępcy prezydenta skarżąc się na te niedogodności. To ma się wkrótce zmienić. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Nowe tramwaje jeździć będą po wyremontowanym torowisku na ul. Piekarskiej.

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Adam R

    Ten tramwaj powinien stać w muzeum, łatwo gospodarzom miasta się mówi gdy nie muszą dziennie słuchać tego tramwaju a dokładnie tego hałasu jak wydaje z siebie dziennie podczas jazdy po ul Piekarskiej , trzeba zamykać okna, hałas przekracza dopu[...]ne normy , jest nie dopu[...]ne by tak traktować ludzi , dlaczego mamy znosić ten hałas , nikt nie chce tego tramwaju tutaj, może gdyby prezydent mieszkał na ul Piekarskiej to by zrozumiał o czym pisze i jak wielki jest to problem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.