Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

X edycja konkursu "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz"

  • Dodano: 2009-04-20 09:52

W Bytomiu nie brakuje utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Lokalne konkursy piosenki to doskonały sposób na ich odkrycie. Ten bytomski organizowany jest przez Zespół Szkół Administracyjno-Socjalnych i ma już dziesięcioletnią tradycję. W związku z jubileuszem koordynatorka przedsięwzięcia Ewa Ziemniewicz przygotowała w tym roku dodatkowe atrakcje.

W marcu w siedzibie szkoły przy ulicy Małachowskiego przeprowadzono eliminacje wstępne do finału konkursu. Zgłosiło się 30 wykonawców reprezentujących bytomskie gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz domy kultury.

Po przesłuchaniach do dalszego etapu zakwalifikowało się 15 kandydatów. Spośród nich w finale, który miał miejsce w Beceku, najlepsza okazała się Ewelina Dikta przygotowana przez MDK Nr 1, drugie miejsce zajęła Elżbieta Pańczyk z III kl. IV LO, na trzecim uplasowała się Aleksandra Berezowska, uczennica I kl. Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, reprezentująca MDK Nr 2.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agata Czarnecka, Marta Gawęcka oraz Katarzyna Świniarska.

Przyznano także Nagrodę Specjalną w postaci cyklu konsultacji wokalnych w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej NICE NOISE w Katowicach dla Aleksandry Berezowskiej i Eweliny Dikty.

Nagrodą Publiczności uhonorowano Elżbietę Pańczyk.

Finalistów konkursu jak co roku oceniało profesjonalne jury w składzie: Hanna i Zbigniew Fabijanowscy, Marek Ziemniewicz, Ireneusz Herisz i Małgorzata Kaniowska.

Oprócz tegorocznych zwycięzców na scenie pojawili się laureaci wszystkich poprzednich edycji. Wielu z nich ma już na swoim koncie kolejne sukcesy sceniczne i wydane płyty. Muzycznym deserem wieczoru był występ Hani Stach, znanej ze szklanego ekranu m.in. dzięki programom "Idol" i "Szansa na sukces".

Imprezę poprowadzili w duecie Dagmara Jarosz i Krzysztof Wieczorek.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Bytomia Piotr Koj, który docenił wysoki poziom przygotowania wykonawców.

Źródło: www.bytom.pl

 

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.