Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Wielki tenis znowu zawita do Bytomia

  • Dodano: 2016-06-02 08:15, aktualizacja: 2016-06-01 14:41
Kolejne dwie duże imprezy tenisowe odbędą się w czerwcu w Bytomiu. Tym razem klub sportowy Górnik Bytom zorganizuje Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska, będący jednocześnie Memoriałem im. Jacka Widawskiego oraz  Mistrzostwa Polski do lat 14.
 
 
To dla nas wielkie wyróżnienie. W czerwcu w Bytomiu odbędą się na kortach Górnika Bytom dwie duże imprezy tenisowe. Już w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska, w którym zaprezentują się polscy i zagraniczni zawodnicy – mówił podczas wczorajszej /31 maja/ konferencji poświęconej imprezom tenisowym w Bytomiu prezes Górnika Bytom Dariusz Łukaszewski.
 
 
Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska to ogromna szansa na promocję naszego miasta i Górnika Bytom. Po raz pierwszy bowiem nasz kraj otrzymał możliwość organizacji turnieju ITF Juniors – grade 2, a zaszczyt zorganizowania zawodów tej rangi przypadł właśnie naszemu klubowi tenisowemu. 
 
 
6 czerwca rozpoczną się gry eliminacyjne, w których zawodnicy będą walczyć o wejście do turnieju głównego. Z kolei 7 czerwca o 18.00 organizatorzy imprezy zaplanowali uroczyście otwarcie mistrzostw, będących zarazem IV Memoriałem im. Jacka Widawskiego. Memoriał ma bowiem upamiętniać wybitnego trenera i działacza Górnika Bytom, który zmarł w 2012 roku.
 
 
Od 8 do 9 czerwca najlepsi tenisiści będą już rywalizować w turnieju głównym, zarówno w singlu, jak i deblu. 11 czerwca poznamy najlepszy debel, zaś dzień później, 12 czerwca odbędą się finały singla kobiet i mężczyzn.
 
 
Wśród zawodników reprezentujących Górnik Bytom będzie jeden z największych tenisowych talentów na Śląsku – Wojciech Marek oraz Emma Zakordoniec. Oprócz nich zaprezentują się zawodnicy nie tylko z Polski, ale również między innymi z: Chin, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Danii, Słowacji, Ukrainy, Francji, Austrii, Białorusi, Turcji, Finlandii oraz Egiptu.
 
 
Z kolei od 13 do 19 czerwca również na kortach Górnika Bytom zaprezentują się juniorzy do lat czternastu, którzy będą rywalizować o medale Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.