Wiadomości z Bytomia

Weekendy z wąskotorówką

  • Dodano: 2013-07-05 13:00
Znamy już rozkład jazdy wąskotorówki. Na wakacyjną przejażdżkę do Miasteczka Śląskiego możemy się wybrać w każdą sobotę, niedzielę i święta. Pierwszy kurs z Dworca Głównego w Bytomiu już jutro o 9.00. To świetna alternatywa dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i dla podróżujących samochodem. W upalne dni trudno o lepszy środek transportu.
 
 
Kursująca z Bytomia do Miasteczka Śląskiego kolejka wąskotorowa to jedna z największych atrakcji na Szlaku Zabytków Techniki. Przyciąga miłośników postindustrialnych obiektów, dzieci i tych, którzy chcą odpocząć od tradycyjnych sposobów podróżowania. Do końca sierpnia możemy z niej korzystać w każdy weekend.
 
W tym roku trasa wąskotorówki jest dłuższa niż jeszcze w minione wakacje. Nim dotrze do Karbia, zabierze podróżnych z Dworca Głównego i stacji Szombierki Elektrownia. W każdą sobotę, niedzielę i święta kolejka wykona po dwa kursy w jedną i drugą stronę. Z Bytomia startować  będzie o 9.00 i 15.00. 
 
Bilety zakupimy u bezpośrednio u konduktora. Dorośli za przejażdżkę zapłacą 10 zł, a dzieci powyżej 4 roku życia - 6 zł.  Młodsze pojadą bezpłatnie. W ofercie jest też dwuosobowy bilet rodzinny (dla rodzica z dzieckiem) w cenie 13 zł. 
 
Cyklistów ucieszy fakt, że nie zapłacą za rower. Nie będzie też opłat od wózków i naszych czworonożnych pupili. Poniżej zamieszczamy szczegółowy rozkład jazdy.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.