Wiadomości z Bytomia

Święto Policji

  • Dodano: 2014-07-15 08:45, aktualizacja: 2014-07-15 09:01
Choć Święto Policji przypada 24 lipca, bytomscy funkcjonariusze świętowali już w ubiegły piątek, 11 lipca. Tego dnia w Sali Koncertowej im. Adama Didura w Operze Śląskiej rozpoczęła się uroczysta akademia. Tradycyjnie już wręczono nagrody i awanse wyróżniającym się policjantom.
 
W korpusie aspirantów awans odebrało siedemdziesięciu dziewięciu policjantów, w korpusie podoficerskim – 53, a szeregowym – 22. Ponadto sześciu policjantów otrzymało przedterminowe awanse na wyższe stopnie policyjne. Mundurowi otrzymali także nagrody od prezydenta Damiana Bartyli. 
 
Doroczne Święto Policji stało się także okazją do nagrodzenia laureatów konkursów „Policjant z powołania” oraz „Dzielnicowy Roku”. Zwycięzcą pierwszego został asp. sztab. Jerzy Piwoński z komisariatu w Miechowicach. Z kolei najlepszym dzielnicowym wybrano asp. Andrzeja Pietraszka, pełniącego służbę w komisariacie w Szombierkach. 
 
Warto wspomnieć, że Śląski Komendant Wojewódzki Policji oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu, złożyli na ręce władz Bytomia podziękowania za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.