Wiadomości z Bytomia

Superbohaterowie po raz trzeci opanowali Bytom

  • Dodano: 2011-04-04 14:30, aktualizacja: 2011-04-05 11:28

W sobotę wszystkich bytomian do wspólnej zabawy już po raz trzeci porwali organizatorzy Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów i Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów.

Spod Szybu Krystyna w Szombierkach punktualnie o 11:00 wyruszył Marsz Superbohaterów z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej Kopalni "Bobrek-Centrum". Do kolorowej karawany przeróżnych herosów, poruszającej się ulicami naszego miasta, z minuty na minutę dołączali kolejni jeszcze bardziej wymyślni i nieustraszeni. W samo południe superparada wkroczyła na bytomski Rynek, gdzie na wszystkich zebranych czekała cała masa atrakcji.

Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów organizowany wraz z Fundacją All For Planet Grupy Allegro, koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty i pokazy taneczne. Każdy mógł się dowiedzieć, jak przedmioty, które trafiają na wysypiska, można twórczo reanimować, nadać im nową formę i wykorzystać w innym, pożytecznym celu. Zorganizowano wielką "Wymienialnię", czyli możliwość swobodnej wymiany niepotrzebnych książek, ubrań, mebli płyt CD czy kaset. Fundacja All For Planet zorganizowała Allegro-Eko-Grę, zbudowała na płycie bytomskiego rynku prawdziwą Fabrykę Naturalnej Energii i otworzyła warsztaty tworzenia bębnów recyklingowych.

Ponadto przeprowadzono zbiórkę elektroodpadów przy współpracy z ekoGRATY.pl i Remondis oraz zbiórkę selektywną odpadów, takich jak szkło, papier czy plastik. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał wyjątkowy All Sounds Allowed, a na wszystkich przybyłych czekały kolejne niespodzianki i atrakcje przygotowane przez bytomskich Superbohaterów z Mariuszem Kałamagą na czele.

O 20:00 w Bytomskim Centrum Kultury ponownie zapanowała muzyka. W niezwykłym i nieprzewidywalnym koncercie wystąpili Planet L.U.C i Öszibarack. Ostatnim punktem programu tegorocznego szalonego i nieobliczalnego Festiwalu Dziwnie Fajne była impreza taneczna do samego rana w jazz klubie Fantom.

A na następny odlotowy Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów zapraszamy już za rok!

O artystach:

  • L.U.C, właściwie Łukasz Rostkowski - polski reżyser, raper, kompozytor i producent, a z wykształcenia prawnik. Założyciel, wokalista i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów m.in. filozofii "czterech galaktyk" zakładającej kreowanie przekazu opartego na połączonych ze sobą czterech dziedzinach sztuki - słowie, muzyce, filmie i grafice. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 r. Paszport Polityki. Współpracował m. in. z Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Smolikiem, Rahimem i Fokusem.
  • Öszibarack - wrocławski zespół muzyczny, którego stylistyka to połączenie alternatywnej elektroniki oraz popu i tanecznych brzmień. Nagrywają dla wytwórni 2-47 Records, a wokalistka zespołu, DJ Patrisia, jest także wokalistką zespołu Husky. 30 października 2004 roku wydali debiutancką płytę "Moshi Moshi", ich pierwszy klip: "Skirt up", to połączenie parateatralnej inscenizacji, eksperymentu i spontanu, a wszystko smakowicie pokazane. Nazwa zespołu to po węgiersku "brzoskwinia".

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również