Wiadomości z Bytomia

Samochód miejski - czyli jaki?

  • Dodano: 2021-09-06 09:45

Kompaktowe auta miejskie z roku na rok zyskują na popularności. Nie ma co się dziwić! Każdy chce sprawnie jeździć po mieście i mieścić się w wąskie uliczki i niejednokrotnie ciasne miejsca parkingowe. Duże limuzyny oraz SUVy o wiele częściej wybierane są w trasę, jednak jeżeli chodzi o jazdę po mieście to właśnie kompaktowe, ekonomiczne pojazdy nie mają sobie równych. Jakie cechy powinien mieć miejski samochód? Czym powinien się wyróżniać? Zapraszamy do lektury!

Miejskie samochody domeną Europy

Nie da się ukryć, że kompaktowe auta przeznaczone do jazdy miejskiej to głównie domena Europy. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie na Starym Kontynencie, jak na żadnym innym, jest takie nagromadzenie malowniczych starówek, zatłoczonych miast, dużych metropolii oraz skrajnie wąskich uliczek. Każdy centymetr miejsca wykorzystywany jest w 100%, dlatego też jazda po takiej strukturze wymaga odpowiedniego przygotowania. To dlatego w Europie coraz większą popularnością cieszą się kompaktowe auta, nie jak w Stanach Zjednoczonych, czy Australii, gdzie przestrzenie do pokonania są wielokrotnie większe – duże SUVy i pickupy.

Ekonomiczny samochód miejski

Same auta miejskie również można podzielić na kilka kategorii. Zacznijmy od najmniejszych, czyli autosegmentu A. Są to małe, ekonomiczne i bardzo zwrotne auta, które idealnie sprawdzą się w miejskiej dżungli. Bardzo dobrym przykładem będzie np. Kia Picanto. Auto to, to odpowiedź na potrzeby wszystkich tych osób, które cenią niepowtarzalny styl i niesamowitą frajdę z jazdy, a jednocześnie lubią otaczać się technologiami, które do tej pory można było znaleźć jednak raczej w pojazdach klas wyższych. Ten kompaktowy samochód jest dość przestronny, a bagażnik spokojnie pomieści podstawowe zakupy. Możliwość łatwego manewrowania oraz brak obaw związanym z niemożnością zostawienia auta w dowolnym miejscu to jedne z najważniejszych cech, które powinno posiadać auto miejskie i małe samochody z autosegmentu A zdecydowanie wpisują się w tę charakterystykę. Warto jednak podkreślić, że nie jest to jedyna propozycja dla osób szukających idealnego samochodu do jazdy po mieście.

Auto miejskie nie musi być tak małe

Od lat pojazdy z autosegmentu B, który pozwala na więcej niż autosegment A, a przy tym wciąż są dość zwrotnymi i kompaktowymi autami, zajmują czołowe pozycje w rankingach sprzedaży w Polsce. Świetnym przykładem tego segmentu jest Kia Rio. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą mieć kolejne auto do jazdy po mieście, czy krótszych wypadów poza aglomerację. Kia Rio posiada przestronne wnętrze, praktyczny bagażnik oraz wiele funkcjonalnych rozwiązań, a także najnowsze funkcje multimedialne. Dodatkowo w tym aucie dobrze jeździ się nie tylko na przednich siedzeniach, jak w przypadku autosegmentu A, ale także można z powodzeniem zabrać pasażerów, którzy także będą mogli liczyć na komfortową jazdę. Autosegment B to świetne rozwiązanie zarówno dla singla, jak i dla pary, czy poszukującej kompaktowego auta rodziny.

Samochody nie tylko do miasta

Ostatnim autem miejskim, o którym koniecznie trzeba wspomnieć, są modele z autosegmentu C. Oczywiście są to większe pojazdy, jednak wiele osób w aucie, jeżdżąc po mieście, spędza nawet kilkanaście godzin dziennie i zamiast na niewielkich rozmiarach, zależy im na wygodzie oraz. To właśnie dla tego typu klienteli jako samochód miejski oferowana jest m.in. Kia Ceed. Dodatkowo te kompaktowe auta pozwolą zabrać całą rodzinę na dłuższą wycieczkę, a także zrobić duże, tygodniowe zakupy nawet dla kilkuosobowej familii. Nie jest to pierwsze skojarzenie z autem miejskim, jednak warto wiedzieć, że istnieje taka alternatywa. Więcej informacji o autach miejskich oraz ciekawe propozycje tychże można znaleźć na stronie internetowej https://etrans.pl/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.