Wiadomości z Bytomia

Ptaki w Muzeum

  • Dodano: 2014-03-24 10:30
Swoich skrzydlatych bohaterów przedstawił na fotografiach artysta Miłosz Kowalewski.
 
 
Na wystawie w Muzeum Górnośląskim znalazły się między innymi szpaki, czapla, jemiołuszki, zausznik, bieliki czy myszołowy.
Ptaki zostały uchwycone w niezwykłych momentach, a wszystko uzupełniały ciekawe tytuły tych prac. Zdjęcie krwawodzioba odbijającego się w wodzie, która przybrała żółtawy kolor słońca otrzymało tytuł Złote Lustro, z kolei płynący perkoz rdzawoszyi trzymający na swoim grzbiecie młodego, który ma szeroko otwarty dziób podpisane było Tataaaa!
 
 
Miłosz Kowalewski urodził się w 1975 roku i mieszka w Kołobrzegu. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu jest architektem, a z zamiłowania żeglarzem i fotografem przyrody - ornitologiem. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotografii przyrodniczej oraz autorem albumów fotograficznych i kalendarzy. Prezentowana wystawa to wynik wielu lat pogłębiania wiedzy, nabierania doświadczenia i niestrudzonej pracy w terenie. Wszystkie zdjęcia powstały w warunkach terenowych i przedstawiają ptaki dzikie, żyjące na wolności. Prace prezentowane są w formie wysokiej jakości powiększeń, w formacie 100x70cm, wykonanych w innowacyjnej w Polsce technologii ChromaLuxe, na panelach fotograficznych z blachy.
 
 
Pozostanie niezauważonym jest podstawowym warunkiem sukcesu, ponieważ tylko wtedy zachowują się one naturalnie. Stąd konieczność dotarcia w odpowiednie miejsce pod osłoną nocy, korzystania z różnego rodzaju maskowania, a nie rzadko nieszablonowych pomysłów – opowiada o swojej pasji autor – Najwazniejsze, by swoją obecnością w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalne otoczenie i nikomu nie zaszkodzić - dodaje.
 
Wystawę można podziwiać do 21 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również