Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Prof. Aleksander Sieroń doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

  • Dodano: 2017-11-23 17:15

Prof. Aleksander Sieroń, honorowy obywatel Bytomia, szef bytomskiej Kliniki Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Szpitala Specjalistycznego nr 2, otrzymał wczoraj /22 listopada/ tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej.

Podczas uroczystości wręczenia tytułu w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej gościł prezydent Damian Bartyla, który złożył profesorowi gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów na naukowym i prywatnym gruncie.

W podjętej przez Senat Politechniki Śląskiej uchwale czytamy, że prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń to wybitny uczony o rzadkich umiejętnościach łączenia i wykorzystania w praktyce oraz nauce sztuki inżynierskiej i wiedzy medycznej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Aleksander Sieroń to postać znana w polskim oraz międzynarodowym środowisku naukowym. Uważany jest za jednego z najbardziej liczących się w świecie ekspertów w dziedzinie oddziaływań biologicznych oraz zastosowań medycznych pól elektromagnetycznych i światła niskoenergetycznego. P

rzypomnijmy, że do uznawanych w kraju i zagranicą osiągnięć naukowych prof. Aleksander Sieroń należy m. in. wykazanie przyczyn przeciwbólowego działania laserów i pół magnetycznych, określenie przydatności autofluorescencji w badaniach zmian nowotworowych, a także wdrożenie do praktyki klinicznej laseroterapii, magnetoterapii magnetostymulacji, hiperbarycznej terapii tlenowej oraz diagnostyki i terapii fotodynamicznej.

Jest także pionierem w zakresie klinicznych zastosowań diagnostyki i terapii fotodynamicznej, krioterapii ogólnoustrojowej oraz hiperbarycznej terapii tlenowej. Ponadto prowadzi unikalne w skali światowej badania w zakresie innowacyjnych metod kompleksowego leczenia ran przewlekłych.

Prof. Sieroń jest członkiem zarządów licznych towarzystw instytucji naukowych, w których pełni bądź pełnił funkcje m.in.: prezydenta European Platform for Photodynamic Medicine, członka Council of European Union of Medical Specialists Division of Angiology/Vascular Medicine, prezesa Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Imponujący jest także dorobek naukowy Sieronia, który obejmuje ponad 500 artykułów naukowych (w tym 100 opublikowanych w czasopismach zagranicznych), blisko 100 publikacji książkowych (w postaci monografii, skryptów i podręczników), redakcję ponad 20 monografii krajowych i zagranicznych oraz ponad 500 referatów, wygłoszonych na konferencjach w kraju i zagranicą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.