Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Pracowity Dzień Strażaka

  • Dodano: 2016-05-06 07:45, aktualizacja: 2016-05-05 14:39
Ulewa nie pozwoliła świętować (4 maja) bytomskim strażakom. Do zalanych ulic, piwnic i sklepów wzywani byli w sumie 21 razy.
 
 
Opady nie były długotrwałe, ale intensywne, przez co zalanych było kilka ulic, m.in. Piłsudskiego, Konstytucji czy Modrzewskiego, gdzie musieliśmy wstrzymać ruch samochodów – mówi Adam Wilk z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.
 
 
40 funkcjonariuszy miało ręce pełne roboty do późnych godzin nocnych (do 23.40). Wypompowywali wodę z 9 piwnic, 2 sklepów. Interweniowali też w miejscach przed budynkami mieszkalnymi, gdzie tworzyły się rozlewiska. Pomagali nam również ochotnicy z jednostek w Suchej Górze, Stolarzowicach i Górnikach – zaznacza Adam Wilk.
 
 
Bytomscy strażacy są w ciągłej gotowości zarówno podczas suszy, kiedy wzrasta zagrożenie pożarowe, jak i podczas opadów deszczu, kiedy trzeba rozprawić się z zalewająca wodą. W ubiegłym roku (2015) wyjeżdżali do akcji średnio co 3 godziny (2829 razy). Ponad połowę z tych wyjazdów stanowiły interwencje związane z ratownictwem technicznym, drogowym, medycznym i wodnym. Wezwania do pożarów to 38% wyjazdów na akcje.
 
 
Najwięcej interwencji związanych było z pożarami i zagrożeniami w obiektach mieszkalnych oraz pożarami traw na terenach nierolniczych i dzikich wysypisk śmieci.
 
 
W całym kraju strażacy świętowali wczoraj, ale uroczyste obchody Święta Strażaka w Bytomiu odbędą się 24 maja.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • podatnik

    Chyba za to macie placone żeby być w gotowości bojowej jak sie komuś nie podoba to wypier....na rynek cywilny tam zobaczycie prawdiwa gotowość do 67 przy codziennej pracy,i jeszcze jedno laski nikomu nie robicie a na wasze miejsce jest 100 następnych innych chetnych

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.