Wiadomości z Bytomia

Poszukiwany 37-latek chciał uniknąć aresztu i postanowił wręczyć łapówkę. Nie wywinie się

  • Dodano: 2023-02-22 06:45, aktualizacja: 2023-02-21 18:21

Policjanci z Wydziału Prewencji bytomskiej komendy zatrzymali 37-latka, który był poszukiwany i posiadał narkotyki. Mężczyzna, wiedząc, że trafi do aresztu, próbował obietnicą łapówki uniknąć odpowiedzialności.

Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. O karze, która może wynieść nawet 10 lat więzienia, zdecyduje sąd.

Nie chciał trafić do aresztu, zaproponował pieniądze

W czwartek w centrum miasta policjanci z Wydziału Prewencji bytomskiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który był nietrzeźwy i idąc przez parking osiedlowy, wymachiwał kijem hokejowym. Okazało się, że 37-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w celu odbycia kary więzienia. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy.

Gdy bytomianin uświadomił sobie, że trafi do aresztu, obiecał stróżom prawa 500 złotych łapówki w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Policjanci zatrzymali łapówkarza, który trafił do policyjnej celi. W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 

Śledczy zabezpieczyli również od sprawcy mienie na poczet przyszłych grzywien. 37-latek ostatecznie trafił do Aresztu Śledczego w Bytomiu. Teraz odpowie także za posiadanie narkotyków i próbę przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również