Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

  • Dodano: 2017-04-25 07:45, aktualizacja: 2017-04-24 11:53

Do końca czerwca w naszym mieście realizowany jest program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących bytomian. Ze wsparcia w tej formie skorzystać może prawie 6,5 tys. osób. Dodatkowo mogą one skorzystać z porad psychologicznych oferowanych przez bytomski PCK.


Przypomnijmy, że w ramach programu, beneficjenci spełniający kryteria dochodowe oraz te wynikające z ustawy o pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie), otrzymują paczki złożone z czternastu artykułów. Są w nich takie produkty jak np. makaron, ryż, herbatniki, mleko, cukier, dżem, szynka drobiowa, ser podpuszkowy, groszek z marchewką, fasola biała, powidła śliwkowe ,gulasz wieprzowy z warzywami, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy, filet z makreli.Żywność, której dystrybucją zajmuje się bytomski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wydawana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.30 /magazyn żywności, ul. Łużycka 12a/.Harmonogram wydawania żywności dla mieszkańców obsługiwanych przez poszczególne Terenowe Punkty Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.


Prócz wsparcia żywnościowego, bytomski Oddział Rejonowy PCK, realizuje inne cykliczne działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców Bytomia.Składają się na nie m.in. warsztaty efektywnego poszukiwania pracy, a w tym m. in. pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz bezpłatne porady psychologiczne – mówi Stanisław Rosół, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu.

W ramach działalności PCK, w każdą środę od 8.00 do 11.00 przy ul Moniuszki 13 wydawana jest odzież, a w piątki od 14.30 do 15.30 można tam skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych oraz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku problemu z uzależnieniem czy przemocą fizyczną lub psychiczną.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.