Wiadomości z Bytomia

Policjanci przejęli ponad 80 kg "lewego" tytoniu

  • Dodano: 2013-11-26 10:00

Bytomscy funkcjonariusze przechwycili ponad 80 kilogramów tytoniu oraz 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymano małżeństwo w wieku 36 i 31 lat, którzy przewozili część "lewego" towaru w swoim samochodzie a resztę mieli w swoim mieszkaniu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy to około 7000 złotych.


Policjanci z bytomskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą posiadali informację o mieszkaniu w którym przetrzymywany jest tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa obserwowali interesujący ich lokal przy ul. Adolfa Piątka oraz jego domowników. Funkcjonariusze zatrzymali samochód, którym jechały osoby z tego mieszkania. W trakcie jego kontroli funkcjonariusze znaleźli w nim worek z ponad 18 kilogramami ciętego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymano 36-letniego mężczyznę i jego 31-letnią żonę. Policjanci podczas dalszych czynności znaleźli w ich lokalu 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 62 kilogramy liści tytoniu oraz maszynę do ich krojenia i wagę. Przechwycona kontrabanda o czarnorynkowej wartości około 7000 złotych została zatrzymana. Małżeństwo przyznało się do tego przestępstwa, za które grozi im teraz grzywna. Podejrzanych doprowadzono przed oblicze bytomskiego prokuratora, który zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie po 500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.