Wiadomości z Bytomia

Podziel się życiem - oddaj krew

  • Dodano: 2016-07-22 07:45, aktualizacja: 2016-07-21 13:48

W okresie urlopowym zmniejsza się aktywność honorowych krwiodawców, którzy wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania, mają ograniczony dostęp do punktów pobierania krwi. Życiodajna substancja potrzebna jest bez przerwy, dlatego warto wiedzieć, jakie warunki należy spełnić oraz gdzie można ją oddać.

Gdy zdecydujemy się na oddanie krwi, należy się wcześniej przygotować: być wyspanym, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić co najmniej 2 litry płynów, wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, nie palić papierosów co najmniej na godzinę przed zabiegiem. Koniecznie też należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zanim potencjalny dawca odda krew, musi wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia. W Bytomiu organizowanych jest wiele akcji krwiodawstwa, m.in. w szkołach i zakładach pracy, podczas imprez kulturalnych i sportowych, gdzie stacjonują ruchome centrale krwiodawstwa, czyli specjalnie przystosowane do tego celu autobusy.

Warto pamiętać, że krew można oddawać codziennie w Oddziale Terenowym przy Szpitalu Miejskim nr 1 przy ul. Żeromskiego 7 od 7.00 do 10.00 (rejestracja pod nr. tel.: 32 281 95 08), a w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca od 12.00 do 17.00 w specjalnym ambulansie na bytomskim Rynku.

Więcej informacji  pod nr. tel.: 32 20 87 411 lub 32 20 87 441.

Podziel się życiem - oddaj krew

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.