Wiadomości z Bytomia

Pijany 20-latek wybił przednią szybę w autobusie

  • Dodano: 2018-06-21 09:30

Policjanci zatrzymali pijanego wandala. 20-latek wybił przednią szybę w miejskim autobusie. Bytomianin miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę po południu kierowca autobusu miejskiego w trakcie kursu ulicami Bytomia powiadomił policjantów o awanturującym się mężczyźnie. Policjanci wkroczyli do akcji. Młody mężczyzna wysiadł na przystanku w centrum miasta. Trzymaną w reku butelkę rzucił w przednią szybę autobusu, która została uszkodzona. W tym czasie mundurowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego dojeżdżali do autobusu. Na widok mundurowych 20-latek zaczął uciekać. Po krótkim pościgu stróże prawa zatrzymali wandala. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 20-latek trafił do izby wytrzeźwień.

Z ustaleń śledczych z komisariatu wynika, że młodzieniec będąc pasażerem autobusu zachowywał się zbyt głośno co przeszkadzało innym pasażerom. Kierowca postanowił zwrócić uwagę 20-latkowi co wywołało w nim agresję. Kierowca postanowił wezwać policjantów. Po wytrzeźwieniu bytomianin usłyszał już zarzut. Wartość szyby oszacowano na około 8 tysięcy złotych. Teraz 20-latek odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również